Brąz bielskich futsalistek czyli pierwsze takie trofeum w historii Rekordu

11/04/2021 16:46

W wypełnionych po brzegi gablotach z nagrodami w Rekordzie Bielsko-Biała pojawiło się nowe trofeum. Pierwszy raz w historii klubu, nazywanego nie bez powodu, centrum polskiego futsalu, drużyna z Cygańskiego Lasu wywalczyła bowiem medal mistrzostw Polski w kategorii seniorek.

Bielskie futsalistki turniej Final Four na swoim parkiecie rozpoczęły od sobotniej półfinałowej porażki 1:3 z AZS Poznań, ale w niedzielę w „małym finale” okazały się zdecydowanie lepsze od KS Unifreeze Górzno i wygrały 5:2.

Rezultat potyczki o brąz otworzyła Magdalena Knysak w 6 minucie i podopieczne Samuela Jani poszły za ciosem. W 7 minucie po sprytnie rozegranym aucie, kapitan Rekordu Magdalena Sklorz, płaskim uderzeniem z dystansu podwoiła rozmiary prowadzania, a w 14 minucie Wiktoria Nowak, bombą z 9 metra w okienko ustaliła wynik pierwszej połowy.

Po przerwie lepiej grę rozpoczęła drużyna z Górzna i w 23 minucie, po faulu Klaudii Ciupki na Patrycji Polewskiej sędziowie odgwizdali rzut karny. Jego wykonawczynią była Agata Bała, ale strzelając z 6 metra trafiła w poprzeczkę. Niewykorzystana okazja błyskawicznie się zemściła, bo 14 sekund później, po zagraniu Wiktorii Nowak Magdalena Knysak strzeliła swojego drugiego gola w tym meczu, który praktycznie w tym momencie został rozstrzygnięty i sztab szkoleniowy Rekordu mógł sobie pozwolić na wprowadzenie do gry zawodniczek z ostatnich miejsc na ławce rezerwowych.

To oczywiście otworzyło rywalkom drogę do poprawienia wyniku i w ostatnich fragmentach spotkania doczekaliśmy się kolejnych goli. Na 180 sekund przed ostatnim gwizdkiem Agata Bała strzeliła pierwszego gola dla KS Unifreeze, ale w 39 minucie Klaudia Nowacka, finalizując zespołową akcję, po zagraniu Laury Kłębek, z 5 metra ulokowała piłkę pod poprzeczką. Wprawdzie po 18 sekundach przeciwniczki odpowiedziały trafieniem Patrycji Polewskiej, która pokonała Natalię Majewską, ale to nie miało już wpływu na ostateczne rozstrzygnięcia.

Drużyna z Górzna z rąk Przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Adama Kaźmierczaka od razu po meczu otrzymała puchar za udział i symboliczny voucher na 1000 złotych, a rekordzistki na ceremonię dekoracji czekały do zakończenia finału, w którym AZS Poznań 9:1 pokonał AZS UEK Słomniczanka Słomniki.

Na głównej gali, podsumowującej sezon 2020/2021 w polskim futsalu brązowymi medalami bielszczanki udekorował dumny ze swojej drużyny Prezes Rekord Janusz Szymura, symboliczny czek na 2000 złotych przekazał zespołowi Adam Kaźmierczak Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej, a jej Wiceprzewodniczący Grzegorz Morkis wręczył kapitan Magdalenie Skolarz puchar – pierwszy tego rodzaju w kolekcji klubu z Bielska-Białej.

Zespół Rekordu grał w składzie: Klaudia Ciupka (Natalia Majewska); Magdalena Knysak, Wiktoria Nowak, Katarzyna Moskała, Magdalena Skolarz – Wiktoria Pietrzyk, Klaudia Nowacka, Katarzyna Włodarczyk, Anna Chóras oraz Laura Kłębek, Karolina Czyż, Martyna Cygan, Martyna Gąsiorek, a trenerami byli Samuel Jana i Marcin Trzebuniak.