Na wstępie „części roboczej” Prezes Podokręgu Bielsko-Biała Marek Kubica przywitał przedstawicieli 35 klubów i poinformował, że nowym kierownikiem biura została Bogusława Wesołowska, a godziny formalnego urzędowania biura ustalono na wtorek i czwartek w godzinach 12.00-17.00. Przedstawił także ramowe założenia rozgrywek w: 16-zespołowej okręgówce oraz 14-zespołowej klasie A i 12-zespołowej klasie B, a także ligach młodzieżowych prowadzonych przez bielski podokręg.
- W najbliższych dniach zakończymy opracowywanie terminarzy rozgrywek – stwierdził Marek Kubica. - Dlatego kluby, które chcą w jakimś terminie chcą być gospodarzami meczów, albo w którejś z kolejek grać na wyjeździe mogą się jeszcze zgłaszać do Komisji do spraw Rozgrywek, która ostateczny terminarz opublikuje w oficjalnym komunikacie, który ukaże się we wtorek.
Marek Kubica podkreślił ponadto, że wprowadzone przed poprzednim sezonem „zaliczki” na poczet opłat za żółte kartki zawodników sprawdziły się, bo dzięki temu nie było ani jednego walkowera nałożonego z tego powodu. Jednocześnie Prezes Podokręgu poprosił o uregulowanie zaległości, dodając, że długi są niewielkie i za to podziękował działaczom klubów.
Następnie Wiceprezes Podokręgu Janusz Mędrzak przypomniał regulaminy oraz zasady awansów i spadków w rozgrywkach prowadzonych przez Podokręg Bielsko-Biała oraz jego stanowisko w kwestii awansu zespołów do klasy okręgowej. A głównym punktem pierwszej części spotkania było losowanie par pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Bielsko-Biała, zaplanowanej na 1 sierpnia. Komisja do spraw Rozgrywek wylosowała następujące pary: KS Bystra – TS Podbeskidzie II, GLKS II Wilkowice – LKS Bestwina, Rotuz Bronów – BTS Rekord, Słowian Łodygowice – Sokół Hecznarowice, Zamek Grodziec – KS Międzyrzecze, Orzeł Kozy – LKS Czaniec, Zapora Porąbka – Żar Międzybrodzie, KS Bestwinka – MRKS Czechowice-Dziedzice, Groń Bujaków – BTS Rekord II, Czarni Jaworze – BKS Stal Bielsko-Biała, Pionier Pisarzowice – Drzewiarz Jasienica, Pasjonat Dankowice – GLKS Wilkowice, LKS Ligota Centrum – Soła Kobiernice i Zapora Wapienica – Spójnia Landek.
A gdy już opadły emocje związane z losowaniem i ustalaniem dat i miejsca pucharowych starć rozpoczęła się druga część spotkania, którą rozpoczęło krótkie wystąpienie Henryka Kuli. Prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej w imieniu śląskiej rodziny piłkarskiej podziękował działaczom za ich trud dla dobra wspólnego oraz dla małej ojczyzny. Za wysiłek, bez którego nie byłoby sukcesów śląskiej piłki, mogącej się szczycić Wicemistrzostwem Polski, Pucharem Polski i Superpucharem Rakowa Częstochowa, Mistrzostwem Polski w futsalu Rekordu Bielsko-Biała i Mistrzostwem Polski w piłce nożnej kobiet Czarnych Sosnowiec. Przypomniał także ideę Śląskiej Akademii Piłkarskiej, stworzonej dla wyrównywania szans dla dzieci z małych miejscowości oraz zaprosił do dyskusji o tym co zrobić, żeby śląska i polska piłka były jeszcze lepsze.
Był też czas na wręczenie nagród za wicemistrzostwo Klasy A Prezesowi UKS Rotuz Bronów, za mistrzostwo Klasy B Prezesowi LKS Zamek Grodziec i za wicemistrzostwo przedstawicielowi LKS Czaniec II, a także za mistrzostwo w rozgrywkach IV Ligi Okręgowej D1 Młodzik – Grupa 1 i mistrzostwo VI Ligi Okręgowej C1 Trampkarz przedstawicielowi Pasjonata Dankowice.
Ale najciekawsza była trzecia część spotkania. Henryk Kula w ożywionej osobistej rozmowie z działaczami dyskutował o najbardziej palących problemach. Były więc pomysły na drobne retusze, ale i apele o zasadnicze zmiany, z postulatem o zniesieniu obowiązku gry młodzieżowców w IV lidze czy możliwości wprowadzenia lotnych zmian w rozgrywkach klas B i A. Pojawiały się argumenty za i przeciw, ale najważniejsze było to, że w konstruktywnej wymianie zdań wszyscy czuli, że są wśród swoich i podbudowani spotkaniem w rodzinnej atmosferze wrócili z Międzyrzecza, gdzie miejscowi działacze z Prezesem Zdzisławem Szczyrbowskim na czele znakomicie wywiązali się z roli gospodarzy, do codziennej działalności w swoich klubach.
Zdjęcia ze spotkania można oglądać TUTAJ.