Śląska Piłka - Kopalnia Talentów

Seniorzy

Wysoka wygrana Silesii zamknęła rundę w Lubomii

25/11/2017 14:25

W zaległym spotkaniu z 7 kolejki rozgrywek ZINA Klasa Okręgowa – II grupa Silesia Lubomia wykorzystała atut swojego boiska i w ostatnim tegorocznym meczu 4:1 pokonała  ŁTS Łabędy.

Spotkanie rozpoczęło się od ataków podopiecznych Mateusza Galikowskiego. Już w 3 minucie Wojciech Matuszek uruchomił Bartłomieja Sochę, ten w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił piłką w słupek, a dobitka Kamila Brzoski zatrzymała się na poprzeczce bramki gości. Po tej sytuacji przyjezdni przystąpili do ataków, ale seria rzutów wolnych z okolic 30 metra nie przyniosła im efektów w postaci bramki. Drugie ostrzeżenie gospodarze wysłali w 23 minucie. Na bramkę Mateusza Opieli znowu uderzył Socha, a do piłki odbitej przez jednego z obrońców dopadł Adrian Kamczyk. Stoper Silesii będąc 3 metry przed bramką przeniósł jednak piłkę nad poprzeczką. Jak się później okazało był to ostatni... niecelny strzał lubomian, których wszystkie pozostałe strzały... znajdowały drogę do siatki bramki gości.

Pierwszego gola po indywidualnej akcji w 31 minucie zdobył Kamil Brzoska. 4 minuty później było już 2:0. Po prostopadłym zagraniu piłki przez Brzoskę, bramkę zdobył Socha. W 38 minucie na listę strzelców wpisał się Maciej Kocztorz, który wykorzystał prostopadłe podanie Dominika Siedlaczka. Ostatni cios gospodarze wyprowadzili w 44 minucie kiedy długą piłkę zagraną przez Kocztorza wykorzystał Brzoska.

Prowadząca 4:0 Silesia w drugiej odsłonie skupiła się na obronie, a goście raz po raz nękali Tomasza Bąkowskiego. Bramkarz gospodarzy powstrzymywał przyjezdnych aż do 67 minuty. Wtedy to silnym uderzeniem popisał się Patryk Teter. Gdy wydawało się, że kwestią czasu są kolejne bramki dla ŁTS, czerwoną kartkę za interwencję poza polem karnym otrzymał Opiela. Wobec braku rezerwowego bramkarza, między słupkami stanął jeden z piłkarzy, a osłabieni goście przestali już myśleć o kolejnych trafieniach. Natomiast gospodarze mimo kilku okazji nie dopisali do swojego dorobku kolejnych bramek i ostatecznie zwyciężyli 4:1.

Dzięki temu zwycięstwu Silesia wyprzedziła ŁTS w tabeli i z 15 punktami zajmuje 11 miejsce, a łabędzianie spadli na 13 pozycję.

Silesia Lubomia – ŁTS Łabędy 4:1 (4:0)
1:0 – Brzoska, 31min
2:0 – Socha, 35min
3:0 – Kocztorz, 38min
4:0 – Brzoska, 44min
4:1 – Teter, 67min
Sędziował Tomasz Kuźniarz (Tychy). Widzów 50.
SILESIA: Bąkowski – Kowol, Kamczyk, Zacharko (46. Kopel), Dembowy – Brzoska, Smuda, Matuszek, Siedlaczek (89. Szuścik) – Kocztorz, Socha (60. Dzierżęga). Trener Mateusz GALIKOWSKI.
ŁTS: Opiela – Adamczyk, Pająk, Mora, Gorlicki – Majerowski, Sigmundzik, Bielec, Kantor, Kafanke (71. Guzy) – Teter. Trener Tomasz PAWLIK.
Żółte kartki: Kantor, Mora, Gorlicki, Majerowski – Socha, Brzoska. Czerwona kartka: Opiela (72, zagranie ręką poza polem karnym).