NEXX Goczałkowice-Zdrój z Halowym Pucharem Polski na szczeblu Śląskiego ZPN-u

25/11/2023 19:26

W rozegranym w goczałkowickiej hali „Goczuś” turnieju finałowym Halowego Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej drużyna Nexx Goczałkowice-Zdrój okazała się bezkonkurencyjna.

Zespół prowadzony przez grających trenerów Radosława Rakowskiego i Mateusza Pławeckiego wygrał wszystkie trzy spotkania (grano 2x10 minut) i może się pochwalić bilansem bramkowym 15:2.

Ostre strzelanie rozpoczął Adam Grygier, który w meczu z OWB Ekspert Katowice nie tylko w 5. minucie otworzył wynik, ale poszedł za ciosem i skompletował hat-tricka. Jego popisy uzupełnił Mateusz Wiśniowski golem na 2:0, a spotkanie zamknął Błażej Grygier dwoma trafieniami w ostatniej minucie spotkania.

Na najbardziej zacięty opór obrońcy trofeum natrafili w drugiej potyczce. Naszpikowany gwiazdami futsalu sprzed lat zespół GSM Nasz Dom Ruda Śląska, który w pierwszym swoim meczu przegrał 4:6 ze Stadem Goczałkowice-Zdrój, pokazał kunszt i determinację. Wprawdzie Wojciech Dragon i Marek Skipioł zapewnili faworytowi prowadzenie 2:0, ale po przerwie grający z Mirosławem Miozgą w roli „lotnego bramkarza” doprowadzili do wyrównania trafieniami Mateusza Bąka i Dominika Szola. Żeby jednak liczyć się jeszcze w walce o puchar i awans na szczebel centralny rudzianie potrzebowali zwycięstwa. Dalej grali więc na wysokim poziomie ryzyka i 2. minuty przed końcem meczu zostali skarceni przez Radosława Rakowskiego strzałem z daleka, a 2. sekundy przed końcową syreną tej samej sztuki dokonał Mateusz Wiśniowski, stawiając pieczęć na zwycięstwie.

Najważniejsze dla losów turniej okazał się derbowy mecz goczałkowiczan. Zespół Nexx udowodnił w nim, że to on najbardziej zasłużył na reprezentowanie Śląskiego Związku Piłki Nożnej w rozgrywkach centralnych Halowego Pucharu Polski. Tym razem worek z bramkami rozwiązał Wojciech Dragon w 3. minucie i on także podwyższył na 2:0 w 13. minucie. Mający już „spokojny” wynik faworycie zaczęli grać na luzie i popisywali się szybkimi, składnymi akcjami. W 15. minucie rozegraną przez Radosława Rakowskiego i Błażeja Grygiera kontrę sfinalizował Marek Skipioł. A w 19. minucie Antoni Trela, czyli 17-letni bramkarz dalekim podaniem uruchomił Wojciecha Dragona, który wyłożył piłkę Adamowi Grygierowi i sam strzał był już tylko formalnością.

Głodni goli zwycięzcy ofensywnie grali do końca, wypracowując kolejne okazje bramkowe. Najlepsze mieli z przedłużonych rzutów karnych w ostatniej minucie, ale 43 sekundy przed końcem meczu Błażej Grygier przegrał pojedynek z Mariuszem Królem, którego 7 sekund później pokonał Wojciech Dragon. Trafieniem od słupka do siatki skompletował hat-tricka, ale najważniejsze było to, że zespół Nexx Goczałkowice-Zdrój odebrał z rąk Grzegorza Morkisa Przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN-u oraz Arkadiusza Grzywaczewskiego Przewodniczącego Komisji Futsalu i Piłki Plażowej Śląskiego Związku Piłki Nożnej: symboliczny czek i najbardziej okazały puchar oraz gratulacje za zwycięstwo i życzenia powodzenia na szczeblu centralnym. A na nim – to już wiadomo – Nexx zmierzy się z grającym w II lidze futsalu zespołem Polonia Bielany Wrocławskie. Spotkanie ma się odbyć w terminie 9-10 grudnia, a areną zmagań powinna być hala w Pszczynie. Szczegóły niebawem zostaną ustalone.

Wyniki:

Nexx Goczałkowice-Zdrój – OWB Ekspert Katowice 6:0 (1:0)
1:0 – A. Grygier (4:19), 2:0 – Wiśniowski (12:38), 3:0 – A. Grygier (16:23), 4:0 – A. Grygier (17:07), 5:0 – B. Grygier (19:08), 6:0 – B. Grygier (19:30).
Stado Goczałkowice-Zdrój – GSM Nasz Dom Ruda Śląska 6:4 (3:1)
1:0 – Śleziona (1:37), 2:0 – Mzyk (2:52-samobójcza), 3:0 – Mazur (6:31), 3:1 – Miozga (9:04), 3:2 – Kryger (10:54), 3:3 – Kasprzyk (11:07), 4:3 – Janosz (16:22), 5:3 – Noga (17:56), 6:3 – Śleziona (19:08), 6:4 – Bąk (19:52).
Nasz Dom – Nexx 2:4 (0:2)
0:1 – Dragon (1:34), 0:2 – Skipioł (7:51), 1:2 – Bąk (12:24), 2:2 – Szol (15:01), 2:3 – Rakowski (18:00), 2:4 – Wiśniowski (19:58).
Ekspert – Stado 1:4 (1:1)
0:1 – Żebrowski (7:13), 1:1 – Pękala (7:30), 1:2 – Śleziona (11:39), 1:3 – Mazur (18:12), 1:4 – Śleziona (19:51).
Nexx – Stado 5:0 (1:0)
1:0 – Dragon (2:53), 2:0 – Dragon (12:55), 3:0 – Skipioł (14:24), 4:0 - A. Grygier (18:24), 5:0 – Dragon (19:20-przedłużony karny).
Ekspert – Nasz Dom 0:3 (0:2)
0:1 – Mzyk (3:21), 0:2 – Szczygieł (9:15), 0:3 – Cwajna (10:30).
Sędziowali: Sebastian Frenke, Adrian Froehlich, Kamil Wacławik.
Ostateczna kolejność: 1. Nexx; 2. Stado, 3. Nasz Dom, 4. Ekspert.

Składy:
NEXX: Morkisz (Trela); J. Benek, Pławecki, A. Grygier, Dragon – Komraus, Skipioł, Wiśniowski, B. Grygier, O. Benek, Rakowski.
STADO: Król; Machoń, Żebrowski, Mazur, Śleziona – Kubina, Wilgos, Janosz, Noga, Szendzielorz.
NASZ DOM: Pstrusiński; Szczygieł, Kryger, Kasprzyk, Mzyk – Miozga, Cwajna, Majchrzak, Bąk, Szol, Sobiech.
EKSPERT: Gottscholl; Kowalski, Klaus, Odyga, Szchnitowski – Noga, Pękala, Cuber, Kozłowski, Jagiełło.