Śląska Piłka - Kopalnia Talentów

Seniorzy

Rekord nie utrzymał dwubramkowego prowadzenia

3/09/2017 23:38

Po dymisji Aleksandra Kalbrona w roli trenera na ławce Ruchu Zdzieszowice usiadł asystent Tomasz Polaczek i po meczu z Rekordem zapisał na swoje konto punkt za remis 2:2. Do 68 minuty zanosiło się jednak na pewną wygraną bielszczan.

Już w 8 minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Hilbrychta Solorzano strzałem z 5 metra zapewnił gościom prowadzenie. Co prawda kontuzja Hilbrychta, który w 25 minucie opuścił boisko na noszach oraz uraz kciuka Żerdki, zastąpionego w przerwie przez Górę, zmusiły Piotra Jaroszka do roszad w składzie, ale wydawało się, że nie będzie to miało wpływu na postawę zespołu z Cygańskiego Lasu. Natychmiast po zmianie stron Szędzielarz podaniem nad głowami obrońców otworzył bowiem Sobikowi drogę bramki gospodarzy, a skrzydłowy Rekordu wbiegł w pole karne i mając przed sobą tylko bramkarza posłał piłkę w długi róg.

Kontaktowego gola zdzieszowiczanie strzelili w 68 minucie szybko wykonując rzut wolny ze swojej połowy, a Czapliński wykorzystał złe ustawienie obrony rywali i w sytuacji sam na sam pokonał Górę. 7 minut później było już 2:2, bo po wrzutce Kilińskiego odbita przez Górę piłka spadła pod nogi Sotora, który zamykając akcję ustalił wynik meczu. W końcówce bardziej starali się go co prawda zmienić gospodarze, zwłaszcza, że od 80 minuty, po drugiej żółtej kartce dla Szędzielarza grali z przewagą jednego zawodnika, ale to bielszczanie mieli piłkę meczową. Ogrocki w 89 minucie znalazł się oko w oko z bramkarzem i trafił w niego.

Ruch Zdzieszowice – Rekord Bielsko-Biała 2:2 (0:1)
0:1 – Solorzano, 8 min
0:2 – Sobik, 47 min
1:2 – Czapliński, 68 min
2:2 – Sotor, 75 min
Sędziował Paweł Horożaniecki (Żory). Widzów 200.
RUCH: Sochacki – Weremko (85. Polak), Bachor, Kostrzycki, Nowak – Sotor (85. Rudnik), Zapotoczny (58. Wieczorek), Zychowicz (58. Palacz), Czajkowski, Kiliński – Czapliński. Trener Tomasz POLACZEK.
REKORD: Żerdka (46. Góra) – Gaudyn, Bojdys, Rucki, Żołna – Czernek, Nagi, Hilbrycht (29. Szędzielarz), Sobik – Kubica (82. Madzia), Solorzano (73. Ogrocki). Trener Piotr JAROSZEK.
Żółte kartki: Czajkowski, Czapliński, Wieczorek – Hilbrycht, Sobik, Szędzielarz, Ogrocki, Nagi. Czerwona kartka Szędzielarz (80, druga żółta).