Szybkie trafienie Gwarka w Turzy Śląskiej

10/09/2017 21:24

W ostatnim meczu 7 kolejki III ligi Unia Turza Śląska zremisowała na swoim boisku z Gwarkiem Tarnowskie Góry 2:2.

Jeszcze się mecz na dobre nie rozpoczął, a goście już prowadzili. Zbyt lekkie zagranie Zarychty do Staniczka w polu karnym gospodarzy przeciął Urbainczyk i w 35 sekundzie gry, strzelając z 7 metra, pokonał Musioła. Bramkarz Unii był wprawdzie bliski dogonienia piłki, ale wygarnął ją już zza linii bramkowej. Tak szybka strata gola zmusiła gospodarzy do ofensywnej gry, która przyniosła efekty w drugiej połowie. W 55 minucie Musiolik ograł Dyląga i wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez próbującego wślizgiem ratować sytuację Stanika, a Hanzel mocnym strzałem z „wapna” wyrównał. Snajper turzan także w 20 minut później znalazł sposób na bramkarza Gwarka, ekwilibrystycznie strzelając z pola bramkowego po kolejnym rajdzie Musiolika, zakończonego tym razem płaską wrzutką.

Prowadzący 2:1 podopieczni Józefa Dankowskiego nie powtórzyli jednak wyniku, którym w czerwcu 2016 roku, zakończyły się obydwa mecze pomiędzy tymi zespołami w barażach o awans do III ligi. Tym razem bowiem ostatnie słowo należało do Sikory, który po dośrodkowaniu Pacha, wykonującego rzut rożny w 83 minucie, strzelił z woleja z 12 metra i choć w polu bramkowym Unii tłok był bardzo duży piłka zdołała przebić się przez gąszcz nóg i wpaść do siatki.

Po ostatnim gwizdku sędziego zrobiło się na boisku nerwowo, a w drodze do szatni, za pyskówkę żółte kartki zobaczyli Timochina, dla którego było to już drugie upomnienie i w konsekwencji arbiter wyciągnął czerwony kartonik oraz Pach.

Unia Turza Śląska – Gwarek Tarnowskie Góry 2:2 (0:1)
0:1 – Urbainczyk, 1 min
1:1 – Hanzel, 55 min (karny)
2:1 – Hanzel, 75 min
2:2 – Sikora, 83 min
Sędziował Szymon Łężny (Kluczbork). Widzów 350.
UNIA: Musioł – Szymiczek, Staniczek, Zarychta, Glenc – Gładkowski (72. Domin), Kuczok, Dariusz Pawlusiński, Okraszewski (46. Dawid Pawlusiński), Musiolik – Hanzel. Trener Józef DANKOWSKI.
GWAREK: Wiśniewski – Dyląg, Cymerys, Dzido, Śliwa – Stanik (58. Sołdecki), Timochina, Pach, Pączko – Jarka, Urbainczyk (67. Sikora). Trener Krzysztof GÓRECKO.
Żółte kartki: Hanzel, Kuczok, Szymiczek – Timochina, Stanik, Śliwa, Sołdecki, Dyląg, Pach, czerwona Timochina (druga żółta, po zakończeniu meczu).