Śląska Piłka - Kopalnia Talentów

Seniorzy

Stadion Miejski w Lublińcu otwarty

16/09/2017 18:26

Przy dźwiękach orkiestry dętej, z efektownym pokazem akrobatów i przemarszem młodych sportowców, nawiązującym do otwarcia igrzysk, których symbolem był też znicz zapalony przez mistrza olimpijskiego z 1972 roku Zygmunta Anczoka, dokonano otwarcia Stadionu Miejskiego w Lublińcu.


- Z tym miejscem kojarzy mi się mój pierwszy sportowy sukces – powiedział burmistrz Lublińca Edwarda Maniura. - Tu właśnie w 1974 roku zostałem wicemistrzem powiatu w biegu na 1000 metrów. Wierzę, że na tym obiekcie, którego odnowienie, kosztowało 6 milinów złotych, swoje sukcesy odnosić będą kolejne pokolenia mieszkańców naszego miasta. Dziękuję radym Rady Miasta za ich decyzję, a także Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz Urzędowi Marszałkowskiemu, że wsparli nasze starania przewrócenia obiektu do świetności. Dziękuję przewodniczącemu Lublinieckiej Rady Sportu Zygmuntowi Anczokowi, że kolokwialnie mówiąc „gnębił” mnie dbając o to, żeby ten stadion mógł być wizytówką Lublińca i aż się boję tego powiedzieć przy prezesie Sparty Marku Szwedzińskim, życzę piłkarzom Sparty, żeby pięli się coraz wyżej.

Wśród gości zaproszonych na otwarcie obiektu był także prezes Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula, który w imieniu całej rodziny piłkarskiej naszego województwa wręczył burmistrzowi Edwardowi Maniurze pamiątkowy grawerton i pogratulował oddania do użytku najładniejszego dwutysięcznika na Śląsku. - Chętnie przyjadę na ten stadion ponownie jako kibic, gdy zagości tu reprezentacja Polski juniorów – stwierdził Henryk Kula. - I mam nadzieję, że na koniec tego sezonu będą mógł tu przyjechać z gratulacjami dla Sparty za awans do III ligi.

Stadion na razie to główna płyta otoczona czterotorową bieżnią lekkoatletyczną i rzutnią oraz boisko boczne ze sztuczną trawą i oświetleniem.

- Mamy nadzieję, że także drugie boczne boisko zostanie wyremontowane, a przy stadionie powstanie jeszcze obiekt klubowy – dodał prezes Sparty Marek Szwedziński. - Już mamy jednak bardzo dobre warunki, żeby doskonalić swoje umiejętności, a chcemy wychowywać młodzież w poczuciu integracji i w duchu fair play.

Najważniejsze jednak, że obiekt tuż po poświęceniu przez proboszcza parafii pod wezwaniem świętego Stanisława Kostki ojca Waldemara Janeckiego zaczął tętnić życiem. Na pierwszy ogień poszli najmłodsi piłkarze, a w planie jest także turniej oldbojów. Głównym punktem trzydniowego programu jest jednak niedzielny mecz beniaminka IV ligi Sparty ze Śląskiem Świętochłowice.

Więcej zdjęć można oglądać tutaj.