Śląska Piłka - Kopalnia Talentów

Seniorzy

Odra znowu na czwartoligowym szczycie

15/10/2017 18:56

Ostatnie zaplanowanych na ten weekend spotkań serii HAIZ IV ligi, czyli potyczka rezerw Podbeskidzia Bielsko-Biała z MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski rozstrzygnęło się w pierwszej połowie. Spotkanie rozegrane zostało w Czechowicach-Dziedzicach, z których wodzisławianie wyjechali jako lider tabeli II grupy.

Już w 10 minucie kibice oglądali pierwsze trafienie. Na strzał z okolic 20 metra zdecydował się Tomasz Zieliński, a piłka po jego strzale odbiła się jeszcze od słupka i ostatecznie wylądowała w bramce Kamila Lecha. Była to pierwsza ofensywna akcja gości, która od razu zakończyła się golem. Chwilę później na tablicy wyników mieliśmy już dwubramkowe prowadzenie ekipy trenera Bartłomieja Sochy. Piłkę w polu karnym otrzymał prawy pomocnik Mateusz Sitnik, który plasowanym strzałem nie dał po raz drugi szans bramkarzowi gospodarzy. Warto nadmienić, że piłka podobnie jak przy pierwszej bramce zanim przekroczyła linię bramkową odbiła się jeszcze od słupka.

W 26 minucie okazję na zdobycie kontaktowej bramki miał Filip Matuszczyk. Piłka po błędzie bramkarza gości spadła wprost pod nogi pomocnika górali, jednak w tej sytuacji zabrakło mu zimnej krwi i z najbliższej odległości nie trafił w bramkę. Co nie udało się Matuszczykowi w 26 minucie, udało się Kacprowi Kostorzowi w ostatniej akcji pierwszej połowy. Po solowej akcji przy linii końcowej, gdzie skrzydłowy gospodarzy minął trzech rywali, strzałem w ,,długi róg" zdobył bramkę, która dała bielszczanom nadzieję na korzystny wynik na koniec spotkania.

Po przerwie nie oglądaliśmy już jednak żadnych dogodnych sytuacji na zdobycie bramki. Optyczną przewagę na boisku mieli wprawdzie gospodarze, lecz nic z tego nie wynikało. Najlepszą okazję na zdobycie bramki kontaktowej miał wprowadzony w 46 minucie Szymon Królak, lecz jego zbyt lekki strzał z bliskiej odległości nie sprawił problemów Mateuszowi Kuhnowi. Ostatecznie mecz pomiędzy rezerwami Podbeskidzia a drużyną Odry Centrum zakończył się wynikiem 1-2. Dzięki temu zwycięstwu goście zostali nowym liderem ligi.

Podbeskidzie II Bielsko-Biała – MKP Odra Centrum Wodzisław Śląski 1:2 (1:2)
0:1 – Zieliński, 10 min
0:2 – Sitnik, 13 min
1:2 – Kostorz, 45 min
Sędziował Sebastian Szczotka (Żywiec). Widzów 100.
PODBESKIDZIE II: Lech – Walkiewicz (77. Sobczak), Gibas, Szymański, Jaworski – Kostorz, Zgarda, Smolarz, Oczko – Matuszczyk (81. Machalica) – Kręcichwost (46. Królak). Trener Piotr BOGUSZ.
ODRA: Kuhn – Stachurski, Cichy, Malinowski, Lukoszek – Sitnik, Panic (90. Gabrysiak), Sikorski, Reinhard (56. Cerkowniak), Zieliński (83. Florkowski) – Ośliźlok (66. Nepelski). Trener Bartłomiej SOCHA.
Żółte kartki: Smolarz, Sobczak – Nepelski.