Reprezentacja Śląskiego ZPN U15 Dziewcząt zaczęła turniej w Pustyni na szóstkę z minusem

10/10/2020 12:50

W pierwszym meczu II Turnieju Eliminacyjnego Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U15 Dziewcząt reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej na boisku w poddębickiej Pustyni pokonała reprezentacją Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej 6:1.

Podopieczne Krzysztofa Klonka błyskawicznie ruszyły do ofensywy i już w 3 minucie Klaudia Zygulska pokazała, że ma instynkt napastniczki. Po strzale Zuzanny Witek zza pola karnego, prawoskrzydłowa naszej drużyny najszybciej doskoczyła do odbitej przez bramkarki piłki i uderzeniem z pola bramkowego otworzyła wynik. Na drugą bramkę trzeba było czekać do 19 minuty, kiedy to Martyna Galus, grająca tym razem na szpicy w miejsca kontuzjowanej Mai Fal, wykorzystała błąd bramkarki przeciwniczek i podwoiła rozmiary prowadzenia. A w ostatniej akcji pierwszej połowy (grano zx25 minut) Nikola Młynek uderzeniem z 16 metra, po zagraniu Julii Gutowskiej, sfinalizował akcję i „Frelki” schodziły na przerwę prowadząc 3:0.

Ten rezultat, a także dobra gra wchodzących na boisko zmienniczek, sprawił, że sztab trenerski na drugą połowę wprowadził do gry zawodniczki z ławki. Nie wpłynęło to na obraz gry, która nadal toczyła się pod dyktando naszej reprezentacji. Potwierdzeniem tych słów są kolejne gole: w 30 minucie Natalia Kawulka, po zagraniu Witek, płaskim strzałem trafiła w długi róg; w 33 minucie Witek huknęła z 25 metrów pod poprzeczkę; w 37 minucie Zygulska po rzucie rożnym, wykonanym przez Młynek, doszła do strzału i zamykając akcję strzeliła 6 gola.
Gospodynie turnieju dopiero w ostatnich sekundach zdołały odpowiedzieć i w 48 minucie gry Zuzanna Lozio została pokonana.

- Uważam, że to był przeciętny mecz w naszym wykonaniu – podsumował Krzysztof Klonek. - I to jest "minus" z tego spotkania, ale plusów jest znacznie więcej. Cieszę się z wyniku oraz dobrej postawy zmienniczek. Pierwsza z ławki na boisko weszła Natalia Sikorska i pokazała się z dobrej strony. To samo mogę powiedzieć o Klaudii Kawulce, a to były nowe twarze w naszej drużynie. W drugiej połowie grała już cała ławka i to też jest ważne w kontekście turnieju, w którego drugim meczu, rozgrywanego równolegle, Małopolski Związek Piłki Nożnej wygrał 1:0 z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej.

Przypomnijmy, że o godzinie 16.00 reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej zagra dzisiaj z reprezentacją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej, a jutro o 11.00 zmierzy się z reprezentacją Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Podkarpacki Związek Piłki Nożnej – Śląski Związek Piłki Nożnej 1:6 (0:3)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Zygulska 2 oraz Galus, Młynek, Kawulka, Witek.
ŚLĄSKI ZPN: Sikora (Lozio) – Witkowska, Krakowiak, Bednarek, Thamm – Zygulska, Witek, Dubiel, Wieczorek, Gutowska – Galus oraz Sikorska, Kawulka, Brzychcy, Młynek, Ostalecka, Durnaś. Trenerzy Krzysztof KLONEK.