Antoni Uchroński rozwiązał worek z bramkami w trzeciej tercji

9/03/2021 21:26

W sparingu rozegranym na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 pokonała 7:0 drużynę AP Champions Żory U14.

Podopieczni Marcina Berezy, w pierwszej części spotkania (grano 3x30 minut) mieli sporo problemów z zatrzymaniem ataków przeciwników i Michał Mucha kilka razy musiał się wykazać wysokimi umiejętnościami, żeby zachować czyste konto, a raz w sukurs przyszła mu poprzeczka. Po drugiej stronie boiska natomiast z kilku okazji jedna okazała się kluczowa, bo po zagraniu Patryka Walczaka Adam Ciućka uderzeniem z bliska ustalił wynik pierwszej tercji.

Po przerwie i roszadach w składzie reprezentacja Śląskiego ZPN zaczęła częściej dochodzić do sytuacji bramkowych, ale tylko jedną – po strzale Krzysztofa Czai w słupek – dobitką do pustej bramki na gola zamienił Oliwier Gielza.

Dopiero w trzeciej odsłonie, gdy mający mniej zmienników drużyna z Żory straciła już siły, przewaga reprezentacji zaczęła rosnąć, a sytuacji bramkowych przybywało z każdą minutą. Sygnał do kanonady dał w 65 minucie Antoni Uchroński, który wcześniej zmarnował kilka okazji. Uderzeniem z drugiej linii rozwiązał worek z bramkami. W 70 minucie Mateusz Klimczak wykorzystał sytuację sam na sam. W 74 minucie Uchroński sfinalizował akcję po zagraniu Klimczaka. W 84 minucie Kamil Małota popisał się solową akcję sfinalizowaną celnym strzałem, a w 85 minucie trafieniem do pustej bramki postawił pieczęć na zwycięstwie.

- Zmierzyliśmy się z solidnym sparingpartnerem i zagraliśmy bardzo dobry mecz – ocenił Marcin Bereza. - Wprawdzie początek nie był zbyt pewny, bo nie znaliśmy rywala, ale druga i trzecia część spotkania, pokazały, że nasza gra idzie w dobrym kierunku. Największy plus tego meczu to ilość sytuacji bramkowych. Było ich dużo i ten wysoki wynik mógł być jeszcze okazalszy. Fajnie, że dochodziliśmy do sytuacji, ale nad ich wykorzystaniem jeszcze musimy pracować. Jedyną nową twarzą w tym zespole był bramkarz Tajchman, który bronił w trzeciej tercji i też pokazał się z dobrej strony więc jest w kim wybierać na tej pozycji. Dlatego 24 marca na kolejnej konsultacji zapowiada się ciekawa rywalizacja o miejsce w zespole ma rundę wiosenną, bo myślę, że znowu pojawią się nowe twarze.

Zdjęcia z meczu można oglądać TUTAJ.

Reprezentacja Śląskiego ZPN U13 – AP Champions Żory U14 7:0 (1:0, 1:0, 5:0)
1:0 – Ciućka 6 min, 2:0 – Gielza 33 min, 3:0 – Uchroński 65 min, 4:0 – Klimczak 70 min, 5:0 – Uchroński 74 min, 6:0 – Małota 84 min, 7:0 – Małota 85 min.
ŚlZPN: Mucha (31. Krupa, 61. Tajchman) – Machura, Kutera – Rams, Kurz, Walczak – Ciućka, Hachuła, Tabcarz oraz Czaja, Falkowski, Gielza, Podwysocki, Machowski, Uchroński, Skolik, Małota, Klimczak. Trener Marcin Bereza.
CHAMPIONS: Koszmider (61. Wiśniewski) – Głuc, Karwot, Piwowar, Piasecki – Katus, Pastuszka, Omyła – Winkler oraz Jargoń, Krymer, Hojka, Figołuszka. Trener Damian Mikołowicz.