Śląski ZPN

Uroczystości pogrzebowe Henryka Kornasia w sobotę

6/04/2021 18:53

W przeddzień 80. urodzin Henryka Kornasia dotarła do nas informacja o jego śmierci.


Urodził się 7 kwietnia 1941 roku w Tymowej, na Ziemi Brzeskiej i choć na sędziowską drogę wszedł w Krakowie, gdzie jako student Akademii Górniczo-Hutniczej rozpoczął swoją sportową pasję, to po ukończeniu studiów przeniósł się do Bytomia, gdzie rozpoczął pracę w Przedsiębiorstwie Robót Górniczych i związał się z Kolegium Sędziów Podokręgiem Bytom.

Jako sędzia przeprowadził 1775 zawodów wszystkich klas – w tym jako główny do III ligi, a jako asystent również szczebla centralnego. Następnie był obserwatorem-kwalifikatorem na meczach szczebla centralnego.

Jako działacz przez wiele lat pełnił funkcję Przewodniczącego Kolegium Sędziów Podokręgu Bytom był także Wiceprezesem do spraw finansowych. Ponadto w Śląskim Związku Piłki Nożnej był członkiem zarządu Kolegium Sędziów oraz działał w Kole/Klubie Seniora.

Msza żałobna odprawiona zostanie w sobotę 10 kwietnia o godzinie 12.00 w kościele pod wezwaniem Świętego Stanisława Biskupa Męczennika w Bytomiu Stroszku - ul. Szymały 120, a uroczystości pogrzebowe odbędą się na cmentarzu parafialnym w Bytomiu na Wzgórzu Świętej Małgorzaty - ul. Małgorzatki.