Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 rozpoczęła wiosnę od porażki

27/04/2021 17:02

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 w swoim pierwszym tegorocznym meczu o punkty w grupowych eliminacjach Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich przegrała z rówieśnikami z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej 0:2.

Na boisku w Kalwarii drużyna prowadzona przez Marcina Stępnia, zastępującego chorego Marcina Berezę, tylko przez pierwsze 10 minut potrafiła narzucić gospodarzom swoje warunki gry. Nie zdołała jednak udokumentować swojej przewagi golem, a później musiała się już przede wszystkim bronić. Rywale groźnie strzelali z dystansu i Nikodem Tajchman miał okazję zaprezentować swoje wysokie umiejętności. Nic nie był jednak w stanie zrobić, gdy w po serii rzutów rożnych w 26 minucie, piłka dotarła do stojącego samotnie na przedpolu bramkowym Maksymiliana Rajdy. Jego strzał z woleja z 6 metra ustalił wynik pierwszej połowy (grano 2x40 minut).

Po przerwie sygnał do odrabiania strat próbował dać aktywny Antoni Uchroński, ale w 52 minucie po jego strzale piłka trafiła w słupek i wyszła na rzut rożny, po którym Uchroński główkował celnie, ale bramkarz przeciwników zdołał zatrzymać piłkę na linii bramkowej. Głową próbował też wyrównać Patryk Walczak w 57 minucie, ale posłał futbolówkę za wysoko.

A kiedy sztab szkoleniowy drużyny Śląskiego Związku Piłki Nożnej przygotowywał zmiany, które miały przestawić grę na ultra ofensywną rywale wywalczyli rzut wolny, po którym zadali decydujący cios w 59 minucie. Wprawdzie pierwsze uderzenie zatrzymało się na słupku, ale dobitka była już skuteczna, bo odbita od słupka piłka trafiła w plecy Nikodema Tajchmana i wpadła do siatki.

Wprawdzie zespół Śląskiego Związku Piłki Nożnej ambitnie dążył do końca do zmiany wyniku, ale w Dawid Tabacarz 61 minucie główkował za wysoko, a Antoni Uchroński w 78 minucie przekonał się, że bramkarz rywali jest w wysokiej formie i rezultat nie uległ już zmianie. Reprezentacja Małopolskiego Związku Piłki Nożnej odniosła w ten sposób czwarte zwycięstwo i zapewniła już sobie awans do turnieju finałowego, a o drugie miejsce w tabeli, także dające prawo gry w turnieju finałowym Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich nasza drużyna walczyć będzie z reprezentacjami Podkarpackiego i Opolskiego Związku Piłki Nożnej.

Małopolski Związek Piłki Nożnej U13 – Śląski Związek Piłki Nożnej U13 2:0 (1:0)
ŚLĄSKI ZPN: Tajchman (64. M. Mucha) – Rams, Machura, Kutera, Benesz – Uchroński, Kurz, Hachuła – Małota oraz Gielza, Klimczak, Kania, Machowski, Tabacarz, Walczak, Podwysocki, J. Mucha. Trener Marcin Stępień.