Czwarte zwycięstwo reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U14

27/04/2021 17:32

Przewodząca w tabeli grupy eliminacyjnej Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U14 reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej nie zwalnia tempa. Po trzech jesiennych zwycięstwach podopieczni Damiana Mikołowicza i Wojciecha Tomasiewicza rundę wiosenną zaczęli od pokonania rówieśników z Małopolskiego Związku Piłki Nożnej 4:1.

Od początku spotkania ton rywalizacji na boisku Kalwarianki nadawała nasza drużyna, która swoją przewagę w pierwszej połowie udowodniła dwoma trafieniami. Za pierwszym razem w 22 minucie Denis Matyśkiewicz sfinalizował płynną zespołową akcję, a w 38 minucie Hubert Jasiak wywalczył rzut karny i pewnie zamienił go na drugiego gola.

Po przerwie (grano 2x40 minut) także obraz gry nie uległ zmianie, a najważniejsze było to, że w 43 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, wykonanego przez Dominika Skibę Mateusz Blacha, najpierw główkując, a następnie dobijając swój strzał już z linii bramkowej, podwyższył wynik. Jego śladem mógł w 53 minucie pójść Bartłomiej Zieliński, ale źle trafił w piłkę.

Rywale zaczęli się odgryzać dopiero gdy trener Damian Mikołowicz w końcówce meczu wpuścił na boisko zawodników rezerwowych. Jeden z nich czyli Mateusz Jeleń między słupkami miał sporo pracy i wygrywając pojedynek sam na sam oraz broniąc groźne strzały potwierdził, że jest w wysokiej formie. Skapitulował jednak w 76 minucie, po strzale z 10 metra, ale i tak ostatnie słowo w tym meczu należało do drużyny Śląskiego Związku Piłki Nożnej. W doliczonym czasie gry bowiem Dominik Skiba wykorzystał błąd defensorów rywali i odbitą od bramkarza piłkę lobem z 7 metra umieścił w siatce gospodarzy, stawiając pieczęć na zwycięstwie oraz awansie do turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich. W pozostałych jeszcze do rozegrania meczach z Podkarpackim i Opolski Związkiem Piłki Nożnej nasz zespół będzie już walczył „tylko” o utrzymanie pierwszej pozycji.

Małopolski Związek Piłki Nożnej U14 – Śląski Związek Piki Nożnej U14 1:4 (0:2)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Matyśkiewicz, Jasiak, Blacha, Skiba.
Śląski ZPN: Zborek (60. Jeleń)– Zieliński (60. Kriegler), Blacha, Bachula – Matyśkiewicz (60. Bród), Skiba, Sarapata (50. Swatowski), Matyja (50. Sokołowski) – Jasiak, Janota (60. Leszczyk), Morawiec (50. Gaszowski). Trenerzy Damian Mikołowicz i Wojciech Tomasiewicz.