Jeden gol Krzysztofa Czai to za mało

12/05/2021 17:14

W przedostatniej kolejce rozgrywek grupowych eliminacji Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich w kategorii U13 reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej podejmowała rówieśników z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej z „nożem na gardle”. Podopieczni Marcina Berezy do przedłużenia swoich szans na awans do turnieju finałowego potrzebowali zwycięstwa, ale nie udźwignęli presji wyniku i przegrali 1:2.

Na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Miejskiego w Lublińcu drużyna z Podkarpacia od początku spotkania narzuciła swoje warunki gry i Nikodem Tajchman musiał się mieć na baczności, a raz w 21 minucie gry skorzystał z pomocy słupka. W odpowiedzi tylko Oliwier Gielza znalazł się w dogodnej sytuacji strzeleckiej i uderzył celnie, ale bramkarz rywali w 29 minucie też wykazał się wysokimi umiejętnościami.

Na przerwę (grano 2x40 minut) obydwie drużyny schodziły więc z takimi samymi nadziejami, że po zmianie stron zdobędą bramki. Zrobiło się więc ciekawe widowisko, w którym obaj bramkarze mieli sporo pracy. Wprawdzie Nikodem Tajchman do swoich dobrych interwencji dorzucił jeszcze odrobinę szczęścia z pomocą poprzeczki w 49 minucie, broniąc strzał przeciwnika, ale w 53 minucie rywale z zimną krwią wykorzystali błąd popełniony przy rozpoczęciu akcji i w sytuacji sam na sam wyszli na prowadzenie.

Nie cieszyli się nim długo, bo w 58 minucie waleczność i nieustępliwość Patryka Walczaka i Antoniego Uchrońskiego zaowocowała przejęciem piłki w polu karnym rywali, a podanie Uchrońskiego otworzyło Krzysztofowi Czai drogę do bramki.

Przez ostatnie 20 minut obydwie drużyny walczyły o zwycięstwo, ale Mateusz Klimczak w 62 minucie nie zdecydował się na strzał w dobrej sytuacji i szansa uciekła, a w 72 minucie Antoni Uchroński przegrał pojedynek z bramkarzem przeciwników. Ci z kolei w 67 minucie w sytuacji oko w oko nie pokonali Nikodema Tajchmana, ale w 76 minucie dopięli swego, trafiając z bliska.

W ten sposób w tabeli Podkarpacki Związek Piłki Nożnej, plasujący się na drugim miejscu, oddalił się od Śląskiego Związku Piłki Nożnej na 5 punktów, a to znaczy, że w ostatniej kolejce eliminacji podopieczni Marcina Berezy zmierzą się z Opolskim Związkiem Piłki Nożnej już tylko o trzecie miejsce, a do turnieju finałowego awansują dwie najlepsze drużyny: Małopolski Związek Piłki Nożnej i Podkarpacki Związek Piłki Nożnej.

Zdjęcia z meczu można oglądać TUTAJ.

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej U13 1:2 (0:0)
Bramka dla Śląskiego ZPN Czaja.
ŚlZPN: Tajchman – Machura, Kutera – Benesz, Kurz, Walczak – Czaja, Małota, Uchroński oraz Rams, Gielza, Podwysocki, Syrek, Hachuła, Gwózdek, Klimczak, J. Mucha. Trener Marcin Bereza.