Pierwsza porażka reprezentacji Śląskiego Związku Piłki Nożnej U14

12/05/2021 17:16

Po czterech zwycięstwach odniesionych w fazie grupowej eliminacji do Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich U14 reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej doznała pierwszej porażki. Podopieczni Damiana Mikołowicza na murawie Stadionu Miejskiego w Lublińcu ulegli rówieśnikom z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej 1:2.

O wyniku zadecydowała pierwsza połowa. Już w 7 minucie niefortunna interwencja Wojciecha Zborka, który wbiegając przed pole karne „nastrzelił” przeciwnika, otworzyła gościom drogę do bramki. Wprawdzie jeszcze Dominik Sarapata próbował wślizgiem zablokować dostęp do siatki, ale nie dał rady.

\Wydawało się, że strata gola poderwie nasz zespół do walki, bo w 8 minucie po zagraniu Huberta Jasiaka w polu karnym do sytuacji strzeleckiej doszedł Bartłomiej Morawiec, ale spudłował. Natomiast w 18 minucie po celnym uderzeniu Denisa Matyśkiewicza bramkarz rywali wykazał czujność, a w 19 minucie Hubert Jasiak z 17 metra uderzył minimalnie za wysoko.

Niewykorzystane okazje zemściły się w 21 minucie, bo zawodnik Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej wykonując rzut wolny z 20 metra wykorzystał błąd Wojciecha Zborka, który źle ustawił mur, a w dodatku po strzale interweniował za późno i rywale podwoili rozmiary prowadzenia.

W odpowiedzi jednak Dominik Skiba w starciu z bramkarzem wywalczył rzut karny, zamieniony przez Denisa Matyśkiewicza w 28 minucie na kontaktowego gola i nikt nie mógł w tym momencie przypuszczać, że wynik spotkania został właśnie ustalony.

Przez resztę gry bowiem obydwie drużyny dążyły do zmiany rezultatu. Trzeba jednak dodać, że znacznie częściej i groźniej strzelali goście, posyłając piłkę w kierunku bramki nawet z rzutów rożnych i Wojciech Zborek musiał się wykazać, udowadniając, że ma spore umiejętności. Natomiast z prób wyrównania odnotować warto główki Kornela Bachuli w 42 i 70 minucie oraz strzał Adama Matyi z 8 metra. Za każdym razem brakowało jednak dokładności.

Mimo tej porażki reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej utrzymała się na pierwszym miejscu w tabeli i w ostatnim meczu fazy grupowej eliminacji Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich, czyli w wyjazdowej potyczce z zamykającym stawkę Opolski Związkiem Piłki Nożnej, walczyć będzie 1 czerwca o utrzymanie pierwszej pozycji.

Zdjęcia z meczu można oglądać TUTAJ.

Śląski Związek Piłki Nożnej U14 – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej U14 1:2 (1:2)
Bramka dla Śląskiego ZPN: Matyśkiewicz.
ŚlZPN: Zborek – Zieliński, Bachula, Blacha (57. Kriegler), Leszczyk (41. Bród) – Matyśkiewicz (72. Sokołowski), Sarapata (41. Matyja), Janota, Jasiak, Skiba (68. Swatowski) – Morawiec (57. Gaszewski). Trenerzy Damian Mikołowicz i Wojciech Tomasiewicz.
Żółte kartki: Jasiak, Zieliński.