Postawiły pieczęć na awansie

19/05/2021 18:10

W drugim meczu trzeciego turnieju eliminacyjnego Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U15 Dziewcząt reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej postawiła pieczęć na awansie do fazy finałowej.

Podopieczne Krzysztofa Klonka na boisku w Modlnicy pokonały rówieśniczki z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej 2:1 i na 4 mecze przed końcem kwalifikacji mają już 17 punktów przewagi trzecią drużyną tabeli w grupie, z której wychodzą dwa pierwsze zespoły. Teraz pozostaje już więc „tylko” walka o pierwsze miejsce.

Ale wróćmy do meczu, który za nami, bo trzeba... z niego wyciągnąć wnioski. - Zagraliśmy słabo – mówi Krzysztof Klonek. - Już w 3 minucie strzeliliśmy wprawdzie gol, bo po zagraniu Mai Fal z końcowej linii wzdłuż bramki, zamykająca akcję Justyna Brzychcy z linii bramkowej wpakowała piłkę do siatki. To nas chyba zbytnio uspokoiło, bo od tego momentu dziewczyny zaczęły marnować okazje bramkowe. Sytuacji było dużo, ale nie potrafiliśmy znaleźć sposobu na pokonanie bramkarki rywalek. W dodatku po zmianie stron przeciwniczki zaczęły wykorzystywać nasze straty piłki i wyprowadzały groźne kontry. W 43 minucie, wykorzystały swoją okazję do wyrównania, trafiając w zamieszaniu po rzucie rożnym, po chwili miały nawet szansę na drugiego gola, ale Ewa Sikora stanęła na wysokości zadania. Widząc, że nasz zespół potrzebuje wsparcia dokonaliśmy kilku roszad w składzie i wpuściliśmy na boisko Zosię Dubiel, która dochodzi do pełni sił po urazie. Gdyby nie było takiej konieczności pewnie zostałaby do końca na ławce rezerwowych, ale drużyna jej potrzebowała. Weszła, dała wsparcie i w 48 minucie wypuszczona prostopadłym podaniem Julia Jańczy wbiegła z lewej strony boiska w pole karne i wygrała pojedynek oko w oko z bramkarką. Gol w ostatnich sekundach meczu pozwolił nam wygrać ten mecz, ale mieliśmy po nim długą odprawę, bo musieliśmy sobie sporo powiedzieć, żeby w jutrzejszym meczu z Małopolskim Związkiem Piłki Nożnej, z którym mamy tyle samo punktów i walczymy o pierwsze miejsce w grupie, zagrać znacznie lepiej.

Mecz z reprezentacją Małopolskiego Związku Piłki Nożnej w czwartek o godzinie 10.00 także na boisku w Modlnicy.

Śląski Związek Piłki Nożnej U15 Dziewcząt – Podkarpacki Związek Piłki Nożnej U15 Dziewcząt 2:1 (1:0)
Bramki dla Śląskiego ZPN: Brzychcy, Jańczy.
ŚlZPN: Sikora – Adamus, Krakowiak, Bednarek, Thamm – Gutowska, Durnaś, Młynek, Brzychcy – Wieczorek, Fal oraz Jańczy, Kawulka, Przetak, Zygulska, Dubiel. Trener Krzysztof Klonek.