Porażka na początek eliminacji Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U13

29/09/2021 12:48

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U13 od porażki rozpoczęła eliminacje Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich.

Podopieczni Damiana Mikołowicza i Wojciecha Tomasiewicza przegrali na sztucznej murawie bocznego boiska Stadionu Śląskiego 0:2 z rówieśnikami z Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej. Nasi młodzicy już w 2 minucie stracili pierwszego gola, a drugi cios rywale wyprowadzili w 18 minucie.

Co prawda po przerwie (gra się 2x40 minut) reprezentacja Śląskiego ZPN odważnie ruszyła do ataku, ale nie zdołała strzelić nawet honorowego gola, za to narażała się na groźne kontry rywali i Kacper Szkuta miał wiele okazji do pokazania swojej klasy, chroniąc swój zespół od wyższej porażki.

- Mentalnie nie dojechaliśmy na pierwszą połowę - podsumował spotkanie Damian Mikołowicz. - Po przerwie zagraliśmy już lepiej, ale to nie wystarczyło. Przegraliśmy nie na poziomie organizacji gry. Wiemy więc co trzeba poprawić, żeby w kolejnych meczach o punkty wyniki były lepsze.

Śląski Związek Piłki Nożnej U13 – Podkarpackie Związek Piłki Nożnej U13 0:2 (0:2)
ŚlZPN: Czeremski (Szkuta) – Miąsko, Pilarski, Smuda, Skręt – Nowak, Siedlaczek, Czech – Rosiak oraz Dyrszka, Griksa, Jaschlik, Kasperczyk, Mastalski, Radomski, Wiesner, Wrzalik. Trener Damian Mikołowicz.