Puchar i 5000 złotych dla sosnowiczanek

29/09/2021 20:06

W finale Pucharu Polski Kobiet na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej drużna Czarnych II Sosnowiec na wyjeździe pokonała 4:0 zespół UKKS Istebna.

Podopieczne Adriana Ciocha od początku miały co prawda kontrolę nad wydarzeniami na boisku, ale zespół Marcina Pudalika jak na gospodarza spotkania przystało nie zamierzał łatwo oddać trofeum i premii za zwycięstwo.

W 30 minucie gry jednak po strzale Veroniki Slukovej do odbitej piłki najszybciej doskoczyła Klaudia Tobiczyk i rozwiązała worek z bramkami. 9 minut po przerwie rezultat podwyższyła Kamila Fuchs celnie główkując po wrzutce Gabrieli Kuczyńskiej, a opór miejscowych ostatecznie złamała Weronika Kamala, która tuż po wejściu na boisko skorzystała z podania Veroniki Slukovej i huknęła z 22 metra nie do obrony.

Pieczęć na zwycięstwie postawiła w 89 minucie Daria Długokęcka, główkując z 7 metra po dośrodkowaniu Klaudii Tobiczyk i otworzyła Czarnym drogę do sejfu, w którym razem z okazałym pucharem czekał czek na 5 tysięcy złotych wręczony sosnowiczankom przez Członka Zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej Bogusława Walicę. Natomiast Wiceprezes Podokręgu Skoczów Zbigniew Wuwer wręczył pokonanym czek na 2000 złotych i pogratulował ambitnej postawy.

- Praktycznie cały mecz mieliśmy pod kontrolą – powiedział Adrian Cioch. - Przydarzały się nam czasem błędy, ale bez konsekwencji. W środku boiska najbardziej ciągnęła grę Oliwia Ogierman, ale cały nasz zespół spisał się bardzo dobrze i wszystkie dziewczyny zasłużyły na pochwałę.

Zdjęcia z meczu i dekoracji można oglądać TUTAJ.

UKKS Istebna – Czarni II Sosnowiec 0:4 (0:1)
0:1 – Tobiczyk 30 min, 0:2 – Fuchs 54 min, 0:3 – Kamala 62 min, 0:4 – Długokęcka 89 min.
Sędziowała Justyna Ambrosiewicz (Tychy).
UKKS: Bury – Kawulok, Dobosz, Kubica, Bojko – K. Legierska, Kukuczka (20. Słowik), Janota, Pawlusińska – Zawada, Czepczor. Trener Marcin Pudalik.
CZARNI II: Sas – Fuchs, Bieszczad (70. Kowal), Stolarczyk (65. Woszkowska), Czechowska – Tobiczyk, Ogierman (85. Uraczyńcow), Sułkowska (60. Kamala), Kuczyńska (60. Misztal) – Slukova, Długokęcka. Trener Adrian Cioch.