Drugi mecz na Stadionie Śląskim tym razem na remis

10/10/2017 20:56

Nie takiego widowiska oczekiwali kibice, którzy zgromadzili się na Stadionie Śląskim we wtorkowy wieczór, aby obejrzeć ostatni mecz Turnieju Eliminacyjnego do Mistrzostw Europy U19. Irlandia Północna, która kończyła spotkanie w osłabieniu, zremisowała z Białorusią 0:0.

Od pierwszych minut to Białorusini mieli przewagę w posiadaniu piłki, ale kompletnie nic z tego nie wynikało. Nie oglądaliśmy żadnych strzałów, a gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Z czasem na boisku lepiej zaczęli odnajdywać się Irlandczycy, którzy mieli piłkę krócej, ale wykorzystywali ten czas w efektywniejszy sposób. Bardzo dobrą robotę z przodu wykonywał McGinley, który był najaktywniejszym piłkarzem na boisku. W 17 minucie chyba najlepszą akcję w meczu miał napastnik Wyspiarzy Harry Limb, który po błędzie obrońcy popędził sam na sam z bramkarzem, ale trafił wprost w niego. Minutę później pierwszy strzał celny oddał Boyd Munce, ale Davydenko nie miał najmniejszych problemów z interwencją. W 22 minucie groźne głową uderzył kapitan Irlandii Toal, a chwilę później z niemalże zerowego kąta swoich sił spróbował Limb. Wszystkie te próby spełzły na niczym.

Białoruś swój pierwszy strzał oddała dopiero w 54 minucie, kiedy piłka uderzyła w mur po strzale z rzutu wolnego. Chwilę później celny strzał oddał Vasilevich, ale tak lekkie uderzenie nie miało racji bytu. W 64 minucie Irlandczycy w ciekawy sposób rozegrali rzut wolny w okolicy pola karnego swoich rywali, ale niezłą okazję na zdobycie gola zmarnował Boyd Munce, który trafił wprost w bramkarza. Spotkanie zanudzało, działo się niewiele i nawet zaskakujący strzał Browna z półobrotu, kiedy refleksem wykazał się Davydenko, nic w tej kwestii nie zmienił. Żadnego wpływu na grę nie miała także czerwona kartka dla Burns, który w 77 minucie meczu ostrym faulem przerwał kontrę Białorusinów, bo to wciąż Irlandczycy wyglądali na boisku lepiej pod względem piłkarskim. Rezultat spotkania nie uległ jednak zmianie, a nieliczni kibice zgromadzeni na Stadionie Śląskim musieli zadowolić się bezbramkowym remisem.

Białoruś – Irlandia Północna 0:0
Sędziował Dumitri Muntean (Mołdawia). Widzów 1100.
BIAŁORUŚ: Davydenko – Glinski, Pilipovets, Miroshnikov, Malkevich – Petrenko (52. Kirilenko), Miakish, Shevchenko, Gorbach – Vasilevich (84. Miroevski), Khlebosolov (71. Alshanik). Trener Roman KIRENKIN.
IRLANDIA PÓŁNOCNA: Dunne – Toal, Larkin (84. Strain), Crane – Lawlor, Gallagher, Burns, Boyd Munce, Amos – McGinley (66. Mccalmont)), Limb (56. Brown). Trener Stephen FRAIL.