Alicja Bednarek pociągnęła Rekord na podium

14/01/2024 20:02

Tęcza w kolorze złota, srebrne Diamenty i brązowy Rekord – to najkrótsze podsumowanie trzydniowej batalii w sosnowieckiej hali, gdzie dziewczyny w kategorii U17 walczyły w turnieju finałowym Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu.

Zanim jednak Wiceprezes Polskiego Związku Piłki Nożnej Henryk Kula wręczył najbardziej okazały puchar kapitan Tęczy SiSU Bydgoszcz kibice zobaczyli sporo emocjonującej rywalizacji, efektownych akcji i pięknych goli.
W stawce 16 drużyn wyłonionych z eliminacji na parkiecie w Sosnowcu zaprezentowały się trzy zespoły reprezentujące Śląski Związek Piłki Nożnej. Najszybciej z rozgrywkami pożegnała się drużyna TS ROW Rybnik, która grupową rywalizację zakończyła na czwartym miejscu. 3 porażki i bilans bramkowy 2:28 nie pozostawiał złudzeń i rybniczanki w sobotę wróciły do domu.

O pechu mogą mówić natomiast, występujące w roli gospodyń piłkarki Czarnych Sosnowiec. Z grupy, w której wygrały 2 spotkania i poniosły 1 porażkę, wyszły z pierwszego miejsca i w niedzielnym ćwierćfinale trafiły na Pogoń Dekpol Tczew. To spotkanie zakończyło się remisem 1:1, ale tczewianki lepiej wykonywały rzuty karne i wygrywając tę batalię 4:2 to one weszły do półfinału.

Na koniec zostawiliśmy sobie to co najlepsze, czyli medalowy występ bielszczanek. Zespół Rekordu w grupie wygrał wszystkie 3 mecze i w także w ćwierćfinale gładko, bo 3:0 poradził sobie z UKS-em SMS-em Łódź. W półfinale podopieczne Jakuba Piechy i Michała Majnusza pozwoliły sobie na chwilę słabości, bezlitośnie wykorzystaną przez maszerujące po złoto piłkarki z Tczewa, które wygrywając 1:0 weszły do finału.

W meczu o 3. miejsce Rekord zmierzył się z Pogonią Dekpolem Tczew i ledwo gra się rozpoczęła stracił gola. Po trafieniu w 29. sekundzie, na wyjście z dołka potrzebne było mocne uderzenie i takim właśnie popisała się Alicja Bednarek, która 6. minucie, po rozegraniu autu przez Igę Witkowską, huknęła z dystansu w okienko bramki rywalek.

Zdjęcia można oglądać w GALERII.

Podbudowana efektowną bramką Alicja Bednarek 42. sekundy po zdobyciu gola zaprezentowała jeszcze solową akcję, którą co prawda sfinalizowała strzałem w słupek, ale Zuzanna Czuż była czujna i dobitką z bliska do pustej bramki zapewniła bielszczankom prowadzenie.

Jego rozmiary, dzięki coraz lepszej grze Rekordu, urosły po przerwie (grano 2x12 minut). W 21. minucie bowiem po zagraniu Igi Witkowskiej Kinga Niesłańczyk przechyliła szalę zwycięstwa na stronę bielszczanek, a brąz przypieczętowała Nikola Madejczyk. Wprawdzie w 23. minucie, wykonując przedłużony rzut karny trafiła w słupek, który zatrzymał także dobitkę, ale na 3 sekundy przed końcem meczu dopięła swego i finalizując zespołową akcję ustaliła wynik na 4:1.
Dekorujący medalistki Przewodniczący Komisji Futsalu i Piłki Plażowej PZPN-u Grzegorz Morkis i Prezes Podokręgu Sosnowiec Józef Grząba mogli więc pogratulować bielszczankom udanego finiszu turnieju, a Wiceprezydent Sosnowca Zbigniew Byszewski na ręce kapitan Magdy Piekarskiej przekazał zespołowi puchar.

Brązowe medale wywalczyły: Maja Becker (Oliwia Rogoz); Magda Piekarska, Oksana Szewczuk, Alicja Bednarek, Nikola Madejczyk oraz Lena Romanowska, Iga Witkowska, Julia Sikora, Zuzanna Czuż, Kinga Niesłańczyk, Nikola Siwek, Magdalena Bulczak, Marysia Płonka.