Piękne bramki i wielkie emocje w finale B turnieju KSSE MLF dziewcząt

17/03/2024 10:29

16 marca w hali MOSiR Boguszowice odbył się finał B turnieju KSSE Młodzieżowej Ligi Futsalu dziewcząt, w którym zwyciężył zespół Podokręg Rybnik Girls.

Publiczność zgromadzona w sobotnie popołudnie przy ul. Jastrzębskiej była świadkiem wyśmienitego widowiska. Dziewczyny dostarczyły widzom wielu emocji, pięknych bramek, kapitalnych interwencji oraz niezwykle dynamicznych akcji. Turniej stał na wysokim poziomie od pierwszego do ostatniego spotkania.

Podokręg Rybnik Girls – Podokręg Lubliniec Girls 5:0

To był mocny początek turnieju. Rybniczanki zaczęły od konkretów i po akcji lewym skrzydłem od razu rozwiązały worek z bramkami. Później strzelecki popis urządziła Amelia Barczycka, która po pięciu minutach gry skompletowała hat-tricka. W połowie pierwszego starcia przewagę rybniczanek udokumentowała jeszcze Nadia Gaszka, ale to nie był koniec pokazu siły dziewczyn w niebiesko-białych strojach. Wprawdzie drużyna z Lublińca zdołała uspokoić grę, lecz na nawiązanie walki było już za późno. Zespół z Rybnika dorzucił piątego gola i w efektowny sposób rozstrzygnął pierwszą potyczkę turnieju.

Podokręg Skoczów Girls – Podokręg Zabrze Girls 1:3

Już w 1. minucie wynik meczu precyzyjnym strzałem otworzyła piłkarka Podokręgu Zabrze, Katarzyna Krośniak. Bramkarka drużyny ze Skoczowa, Maria Olszar skapitulowała, lecz po chwili popisała się fenomenalną paradą, którą uchroniła swój zespół od bolesnego wejścia w mecz. W kolejnych minutach różowo-granatowe nie uniknęły już kolejnego ciosu. Prowadzenie zabrzanek podwyższyła Emilia Skrzypczyk, choć między słupkami dwoiła się i troiła Maria Olszar. Skoczowianki mogły nawiązać bramkowy kontakt z rywalkami po pięknym strzale Judyty Matros, jednak piłka trafiła w poprzeczkę. To byłby gol turnieju! Podokręg Skoczów dochodził do głosu, a sprytne dziewczyny z Zabrza wyprowadzały groźne kontrataki. Pięć minut przed końcem meczu różowo-granatowe dopięły swego i zmniejszyły stratę. Choć wytrwale dążyły do remisu, to wynik tego zaciętego spotkania podwyższyły zawodniczki z Podokręgu Zabrze, zwyciężając 3:1.

Podokręg Rybnik Girls – Podokręg Racibórz Girls 1:0

Pierwszy strzał w tym meczu oddały raciborzanki, ale na posterunku zastały dobrze dysponowaną bramkarkę drużyny z Rybnika, Hannę Mikrut. Po upływie trzech minut, blisko bramki otwierającej była Amelia Barczycka. Chwilę później dziewczyny z Podokręgu Rybnik znowu zaczęły nacierać, ale bramkarka Eliza Gatnar wyczyniała cuda między słupkami drużyny z Raciborza. Cztery udane interwencje w dwie minuty? Nic trudnego. Młoda raciborzanka grała swój koncert. Tego popołudnia nawet szczęście było przy niej, kiedy od starty gola drużynę z Raciborza uchroniła poprzeczka. Rybniczanki zaciekle parły do przodu i narażały się na kontry raciborzanek. Gdy starcie miało zakończyć się bezbramkowym remisem, decydującą bramkę zdobyła Amelia Barczycka. Był to gol zdobyty równo z końcową syreną! Rybniczanki oszalały z radości.

Podokręg Lubliniec Girls – Podokręg Zabrze Girls 1:0

To był bardzo wyrównany mecz. Bramkarki obu drużyn przez większość spotkania nie musiały wykazywać się umiejętnościami. Niebezpiecznie w polu karnym zespołu z Lublińca zrobiło się w 8. minucie gry, kiedy obok słupka uderzyła zawodniczka z Zabrza, Maria Zbrojkiewicz. W tej rywalizacji padła jednak bramka. Podokręg Lubliniec wyszedł na prowadzenie w 12. minucie meczu. W końcówce starcia mógł podwyższyć wynik, ale udaną interwencją popisała się bramkarka zabrzanek. Jej koleżanki z pola dążyły do wyrównania. Musiały natomiast przełknąć gorycz porażki, kiedy syrena oznajmiła koniec zawodów. Skromne zwycięstwo na swoje konto zapisały grające na żółto-czerwono dziewczyny z Lublińca.

Podokręg Skoczów Girls – Podokręg Rybnik Girls 0:4

Tak jak w poprzednich spotkaniach rybniczanki zaczęły od mocnego uderzenia. W 3. minucie rywalizacji pięknym golem popisała się Amelia Barczycka, która przełożyła piłkę, minęła bramkarkę i dopełniła formalności, strzelając do pustej bramki. Drużyna ze Skoczowa mogła doprowadzić do wyrównania, ale ich próby były nieskuteczne. W 6. minucie meczu było już 2:0, a kolejnego gola, tym razem z rzutu wolnego zdobyła Amelia Barczycka. Trzy minuty później mogła mieć następnego hat-tricka, lecz trafiła w słupek. Trzecia bramka jednak nadeszła, gdy dokładnym strzałem w róg bramki wyróżniła się Maria Malik. Z kolei w 12. minucie spotkania Wiktoria Kurpyta przeprowadziła piękną indywidualną akcję. Najpierw wymanewrowała obronę, a potem bramkarkę i ze spokojem umieściła piłkę siatce. W samej końcówce stan rywalizacji próbowały podwyższyć Aleksandra Kuśka i Nadia Gaszka, ale rybniczanki zakończyły strzeleckie popisy na czterech trafieniach.

Podokręg Racibórz Girls – Podokręg Lubliniec Girls 4:0

Ubrane na niebiesko dziewczyny z Raciborza z wielką pasją zaczęły spotkanie i po upływie trzech minut gry prowadziły już 2:0. Dziewczyny z Lublińca nie mogły zaradzić ich składnym akcjom. Podobnie było w 10. minucie meczu, gdy raciborzanki wyprowadziły kolejną płynną akcję i podwyższyły wynik na 3:0. Spotkanie zakończyło indywidualne przedstawienie Kai Zielonki. Dziewczyna, której głowę zdobiły efektowne warkoczyki, ustaliła wynik meczu na 4:0.

Podokręg Racibórz Girls – Podokręg Skoczów Girls 2:3

Dziewczyny z Podokręgu Racibórz ponownie weszły w mecz ofensywnymi, składnymi akcjami. Tym razem nie potwierdziły przewagi golem, bo to Podokręg Skoczów wyszedł na prowadzenie w 4. minucie potyczki. Chwilę potem zawodniczki przeżyły rozczarowanie, gdy raciborzanki doprowadziły do wyrównania. W 7. minucie gry było już 2:1 dla piłkarek z Raciborza. Zespół ze Skoczowa nie pozostawał jednak dłużny. Fantastycznego gola na 2:2 zdobyła Lena Gaweł, która „zdjęła pajęczynę” z bramki raciborzanek. To był prawdopodobnie najmocniejszy strzał turnieju! Na trzy minuty przed końcem meczu, piłkę na prawe skrzydło dostała Anna Michałek i po krótkim rogu umieściła futbolówkę w siatce, dając prowadzenie różowo-granatowym ze Skoczowa. Drużyna Podokręgu Racibórz dążyła do wyrównania, lecz ostatnia akcja meczu nie zakończyła się powodzeniem i Skoczów mógł cieszyć się ze zwycięstwa.

Podokręg Rybnik Girls – Podokręg Zabrze Girls 1:1

Stojące na wysokim poziomie spotkanie lepiej zaczęły zabrzanki, które wyszły na prowadzenie w 4. minucie gry za sprawą trafienia Jagody Gorczyckiej. Stracony gol podrażnił rybniczanki, ale drużyna z Zabrza również kilkukrotnie potrafiła zagrozić bramce, strzeżonej przez Hannę Mikrut. W połowie spotkania zespół Podokręgu Zabrze raz po raz nękał bramkarkę z Rybnika, jednak ta wyśmienicie spisywała się między słupkami. Wyrównanie wywalczyła Amelia Barczycka, która najpierw trafiła w słupek, by chwilę później ustalić wynik meczu na 1:1. Tym samym rybniczanki zakończyły zmagania bez porażki na koncie.

Podokręg Zabrze Girls – Podokręg Racibórz Girls 3:0

Pomimo intensywności turnieju tempo zawodów nie spadało. Kolejny mecz przyniósł spodziewane emocje. Zespół Podokręgu Zabrze mógł otworzyć wynik już w 2. minucie gry. Silnym strzałem pochwaliła się Jagoda Gorczycka, ale bramkarka z Raciborza wykazała się udaną interwencją. W 7. minucie meczu zespół trenerki Agnieszki Pluskoty zdobył bramkę na 1:0. Zabrzanki nie chciały poprzestać na jednym golu i po rzucie karnym, wykonanym przez Marię Zbrojkiewicz odskoczyły na dwubramkowe prowadzenie. Ozdobą meczu była jej bramka na 3:0. Zawodniczka uderzyła z pierwszej piłki w sam róg bramki. To był strzał nie do obrony. Z kolei zespół z Raciborza, mimo porażki, kolejny raz pokazał płynną grę i przemyślaną budowę akcji.

Podokręg Skoczów Girls – Podokręg Lubliniec Girls 1:3

Ostatnie spotkanie turnieju trzymało w napięciu do samego końca. Zaczęło się od wielopodaniowej akcji drużyny z Lublińca, którą efektownie wykończyła Laura Bonk. Sześćdziesiąt sekund potem było już 1:1, gdy na listę strzelców wpisała się Judyta Matros z Podokręgu Skoczów. W 8. minucie meczu prowadzenie dla Podokręgu Lubliniec przywróciła Ola Skała, umieszczając piłkę tuż przy słupku. W 13. minucie starcia skoczowianki, dowodzone przez Sonię Gustowską były bliskie zdobycia gola wyrównującego, lecz to ekipa z Lublińca postawiła kropkę nad „i”, gdy trafienie na 3:1 zanotowała Laura Bonk.

Turniejowe zmagania zakończyły się gromkimi brawami publiczności. Nie zabrakło także ciepłego poczęstunku oraz nagród dla bohaterek finału. Uczestniczki opuszczały halę z uśmiechami na twarzach i kolejną lekcją doskonalenia własnych umiejętności.

Drużyny wystąpiły w składach:

Podokręg Rybnik Girls: Aleksandra Kuśka, Nadia Gaszka, Hanna Mikrut, Wiktoria Kurpyta, Nadia Cielecka, Amelia Barczycka, Oliwia Chachurska, Maria Malik, Natalia Stanieczko.

Trener: Patrycja Matla, Weronika Parzych.

Podokręg Lubliniec Girls: Maja Nicpoli, Kornelia Kołodziejczyk, Katarzyna Janik, Paulina Niewiadomska, Zuzanna Skop, Karolina Piowczyk, Laura Bonk, Ola Skała, Kinga Czaje, Małgorzata Bajor.

Trener: Justyna Wójcik.

Podokręg Skoczów Girls: Maria Olszar, Ewa Pilorz, Judyta Matros, Milena Pieczonka, Anna Michałek, Lena Gaweł.

Trener: Sonia Gustowska.

Podokręg Zabrze Girls: Maja Marcela, Laura Foit, Jagoda Gorczycka, Emilia Skrzypczyk, Katarzyna Krośniak, Zuzanna Wierońska, Maria Zbrojkiewicz, Maja Lizak, Aleksandra Farafomow, Weronika Wróbel, Magda Niedzielak, Sara Machała.

Trener: Agnieszka Pluskota.

Podokręg Racibórz Girls: Liliana Frątczak, Karolina Niewrzoł, Eliza Gatnar, Maja Wasiuta, Liliana Kwaśnica, Nadia Rumpel, Kaja Zielonka, Maja Białobrzeska, Liliana Gatnar.