Zabójcza kontra Bułgarów na Stadionie Śląskim

26/03/2024 21:27

Liderująca w tabeli grupy D eliminacji Młodzieżowych Mistrzostw Europy reprezentacja Polski przystąpiła do meczu z Bułgarią w roli faworyta. Niestety podopieczni Adama Majewskiego nie udźwignęli tego ciężaru i na murawie Stadionu Śląskiego ulegli drużynie prowadzonej przez Aleksandara Dimitrova 0:1.

Już pierwsze minuty spotkania świadczyły o tym, że goście są groźni w ofensywie, ale defensywa ze stoperem Piasta Gliwice Ariele Mosórem na czele w pierwszej połowie ofiarnie blokowała zapędy rywali.

Po zmianie stron jednak Bułgarzy wyprowadzili zabójczą kontrę, którą płaskim strzałem z 25. metra w 58. minucie sfinalizował Marin Petkow i kapitan biało-czerwonych Kacper Tobiasz skapitulował.

Wprawdzie po stracie gola Orlęta ruszyły do ataku, ale nie potrafili sforsować defensywy przeciwników, którzy zwycięstwem w Chorzowie włączyli się do walki o awans na mistrzostwa Europy U21 – Słowacja 2025.

Zdjęcia z meczu można oglądać w GALERII.

Polska U21 – Bułgaria U21 0:1 (0:0)
0:1 – Petkow, 58 min
Sędziował Christian-Petru Ciochirca (Austria). Widzów 5498.

POLSKA: Tobiasz – Bejger, Mosór, Pingot – Marczuk, Kałuziński (63. Łęgowski), Urbański (78. Pieńko), Szmyt, Marchwiński (63. Rakoczy), Kamiński (78. Pyrka) – Szymczak (72. Włodarczyk). Trener Adam Majewski.

BUŁGARIA: Christow – Atanasow, Jelenković, Petrow, Wasilew – Petkow (90. Ilijew), Stojanow, Cenow, Szopow (72. Mirchev), Sorakow (80. Rajczew) – Nikołow. Aleksandar DIMITROV.
Żółte kartki: Marchwiński – Petkow.