Znamy wszystkich ćwierćfinalistów

23/04/2024 20:50

Już po losowaniu I rundy Poltent Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej wiedzieliśmy, że w ćwierćfinale zagrają: LKS Goczałkowice, Beskid Skoczów i Unia Kalety, do których po wygraniu finału w Podokręgu Sosnowiec dołączyło Zagłębie II Sosnowiec – mające wolny los.

We wtorkowe popołudnie poznaliśmy natomiast pozostałych ćwierćfinalistów, którzy musieli sobie wywalczyć prawo dalszej gry. Zamieściliśmy już opis spotkania numer 1, zarówno z powodu godziny rozgrywania meczu, jak i jakości występujących w nim drużyn (lider II grupy IV ligi Podbeskidzie II Bielsko-Biało, wygrał z 4. zespołem III ligi Górnikiem Zabrze 3:2).

Oprócz bielszczan do dalszych gier awansowali także:

Orzeł Łękawica po wyjazdowym zwycięstwie 1:0 z Ruchem II Chorzów. Gola w 2. minucie doliczonego czasu gry strzelił Seweryn Caputa;

Drama Zbrosławice, po pokonaniu 4:2 na swoim boisku Victorii 1922 Częstochowa. Bramki zdobyli: Robert Chwastek w 15. minucie, Robert Boryczka w 22. minucie, Daniel Liszka w 65. minucie z karnego i Filip Kotalczyk w 70. minucie – dla gospodarzy oraz Oskar Krawczyk w 14. i 23. minucie dla gości;

Unia Turza Śląska w Rybniku pokonując ROW 1964, w najbardziej emocjonującej potyczce przedćwierćfinałowej. Po regulaminowym-podstawowym czasie gry na tablicy wyników widniał bowiem rezultat 2:2, po golach rybniczan Jakuba Koseły w 34. minucie i Jana Janika w 4. minucie doliczonego czasu gry oraz turzan Michała Mazura w 23. minucie i Dominika Klimkiewicza w 64. minucie. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były więc rzuty karne, które rozpoczęli piłkarze ROW-u 1964. W pierwszej serii Jan Janik trafił, a Natan Wysiński spudłował (1:0). W drugiej kolejce Szymon Balcer i Wojciech Orzeł byli skuteczni (2:1). W trzeciej próbie Paweł Chłodek przestrzelił, a Dominik Klimkiewicz wyrównał (2:2). W czwartej kolejce Kamila Sikorę wyczuł Bartosz Szelong i obronił strzał rybniczanina, a Mateusz Cywka był skuteczny (2:3), tak samo jak obaj zamykający festiwal jedenastek Jakub Koseła z ROW-u 1964 i Piotr Strączek, którego celny strzał ustalił wynik w rzutach karnych na 4:3 dla Unii i zapewnił turzanom awans.

Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się czwartek w siedzibie Śląskiego Związku Piłki Nożnej o godzinie 16.00. Zapraszamy przedstawicieli zainteresowanych klubów do udziału w tej ceremonii i przypominamy, że mecze o awans do półfinału zostały zaplanowane na 7 maja.