Paweł Lajda gwiazdą... Skrzyszowa w meczu z krzyżanowiczanami

25/03/2018 19:48

Gwiazda Skrzyszów udanie rozpoczęła tegoroczne występy w rozgrywkach ZINA klasa okręgowa - III grupa. Podopieczni Bartosza Hudka pokonali na własnym boisku gości z LKS Krzyżanowic 2:0.

Inauguracja wiosennych zmagań ligowych w Skrzyszowie rozpoczęła się od mocnego uderzenia gospodarzy, którzy już w 16 minucie wyszli na prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu okazał się dobrze ustawiony Rafał Mitko i główkując skierował piłkę do siatki.

Przez resztę pierwszej połowy oba zespoły skupiły się na zabezpieczeniu dostępu do swojej bramki i większość akcji rozpoczynała się od dalekiego wybicia piłki na napastników. W tym elemencie gry świetnie czuł się były zawodnik Gwiazdy reprezentujący teraz barwy krzyżanowiczan Piotr Dudek, ale ani on, ani nikt inny nie zdołał przed przerwą zmienić rezultatu.

Druga odsłona meczu przyniosła znaczną zmianę obrazu gry. Do ataku ruszyli goście i nie mając nic do stracenia piłkarze Roberta Żbikowskiego z akcji na akcję nabierali tempa. Na ich nieszczęście świetnie dysponowany był Paweł Lajda, który do końca spotkania zachował czyste konto. A jego koledzy z ataku w 80 minucie wyprowadzili zabójczą kontrę. Piłka powędrowała do Grzegorza Porwoła, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem i ustalił wynik.

Ostatnie 5 minut to już prawdziwa nawałnica ataków ze strony przyjezdnych. Najlepszą sytuację do zdobycia gola miał Dudek jednak jego strzał z narożnika pola karnego świetnie obronił Lajda i zasłużył na miano zawodnika numer 1 tego ciekawego widowiska.

Gwiazda Skrzyszów – LKS Krzyżanowice 2:0 (1:0)
1:0 – Mitko, 16 min (głową)
2:0 – Porwoł, 80 min
Sędziował Mirosław Górecki (Katowice).
GWIAZDA: Lajda – Kuźdub, Hudek, Stabla, Mitko (46. Porwoł) – K. Oślizło, W. Oślizło, Szuła, Woźnica (80. Łozowski), Szczerbiak – Baranek (90. Klapuch). Trener Bartosz HUDEK.
LKS: Fugiel – Sadowski (15. Gardawski), Michalak, Krupiński, Styczeń – Musioł, Pawłowski (60. Robert Żbikowski), Radosław Żbikowski, Kiljan, Turkiewicz (46. Staniek) – Dudek. Trener Robert ŻBIKOWSKI
Żółte kartki: Łozowski – Michalak.