Jacek Jarnot wrócił do Szombierek i skompletował hat-tricka

25/03/2018 14:52

Zamykający weekendowe zmagania rozgrywek HAIZ IV liga – I grupa mecz Raków II Częstochowa – Szombierki był pokazem strzeleckich umiejętności  Jacka Jarnota. 25-letni napastnik, odzyskany przez bytomian z BKS Stal Bielsko-Biała, strzelił 3 gole w spotkaniu wygranym przez gości 4:1.

Za pierwszym razem snajper, który w rundzie jesiennej zdobył 5 goli na III-ligowych boiskach, w 14 minucie gry w Częstochowie, przyłożył skutecznie głowę do piłki dośrodkowanej przez Przemysława Sawickiego. 20 minut później scenariusz się powtórzył, z tym tylko, że Sawicki dośrodkował nie z akcji, a z rzutu rożnego, natomiast finalizacją zajął się Dawid Domański i ustalił wynik pierwszej połowy.

Po przerwie Jarnot ponownie, ale tym razem strzałem nogą zakończył akcję, idealnie obsłużony w 58 minucie podaniem z prawego skrzydła przez Sawickiego. A gdy częstochowianie strzelili honorowego gola, bo Skibiński huknął z dystansu w okienko, to bytomianie nie pozwolili im wrócić do gry. Co prawda po drugiej żółtej kartce za faule boisko musiał opuścić Ślęzok, ale nawet w osłabieniu Szombierki okazały się... mocniejsze. Jarnot, wykorzystując zagranie Szymona Cicheckiego, w doliczonym czasie gry postawił pieczęć na zwycięstwie. Dzięki niemu bytomianie nadal mają 4 punkty przewagi nad wiceliderem Ruchem Radzionków.

- Cieszę się, że dobrze weszliśmy w rundę – mówi Radosław Osadnik. - I nie chodzi tylko o samo zwycięstwo, ale także o to, że mieliśmy dużą przewagę i wypracowaliśmy sporo okazji bramkowych. Jarnot strzelił „tylko” trzy bramki, bo miał okazji na jeszcze kilka goli. Sawicki przy trzech trafieniach asystował. Bliscy goli byli Cichecki i Cybul, a to wszystko dzięki temu, że cały zespół zagrał jak przystało na kolektyw. Dlatego uważam, że cała drużyna zasłużyła po tym meczu na pochwałę i z optymizmem czekam na kolejne mecze.

Raków II Częstochowa – Szombierki Bytom 1:4 (0:2)
0:1 – Jarnot, 14 min (głową)
0:2 – Domański, 34 min (głową)
0:3 – Jarnot, 58 min
1:3 – Skibiński, 68 min
1:4 – Jarnot, 90+3 min
Sędziował Piotr Szypuła (Kozy).
RAKÓW II: Margas – Budnicki (60. Danilczyk), Olesiński (46. Woszczyna), Rybaniec, Skibiński (78. Łygaś), Zębik, Sośniak, Obodecki, Michnicki (60. Dzianok), Kurek (75. Rabiniak), Bawolik. Trener Dawid KRZĘTOWSKI.
SZOMBIERKI: Fościak – Cybul, Domański, Ślęzok, Stefanik – Cichecki, Gwiaździński, Cieszyński (90. Szombierski), Zając (77. Teraljan) – Jarnot, Sawicki (83. Rybak). Trener Radosław OSADNIK.
Żółte kartki: Budnicki – Ślęzok, Sawicki. Czerwona kartka Ślęzok (90, druga żółta).