Dzieci i Młodzież

Juniorzy młodsi Piasta Gliwice wywalczyli prawo gry w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17

10/06/2018 18:06
Przedstawiciel Śląskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Kulczycki gratuluje juniorom młodszym Piasta Gliwice mistrzostwa Przedstawiciel Śląskiego Związku Piłki Nożnej Tomasz Kulczycki gratuluje juniorom młodszym Piasta Gliwice mistrzostwa Foto. Andrzej Oksztul

W ostatniej kolejce rozgrywek I Ligi Wojewódzkiej B1 spotkały się dwie najlepsze drużyny, które między sobą musiały rozstrzygnąć, kto zajmie pierwsze miejsce i tym samym wywalczy prawo gry w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17. Po wyrównanym boju Piast Gliwice, który wykorzystał atut swojego boiska wygrał 4:3 i utrzymał pozycję lidera, a Rekord Bielsko-Biała musiał się zadowolić drugą pozycją.

Bielszczanie, którzy musieli to spotkanie wygrać, pokazali się jednak z bardzo dobrej strony. Szybko zaatakowali i już w 7 minucie strzelili pierwszego gola. W odpowiedzi Rakowiecki przymierzył z pola karnego i obok bramkarza umieścił piłkę w siatce. Ostatnie słowo przed zejściem do szatni na przerwę (gra się 2x40 minut) należało jednak do gości. Znowu Kozina okazał się sprytniejszy od gliwickich obrońców i Rekord pierwszą połowę wygrał 2:1.

Po przerwie podopieczni Dariusza Ruckiego dalej atakowali bramkę gospodarzy, ale w tych poczynaniach zabrakło skuteczności i to się zemściło. Wprowadzony do gry Kuc potrzebował 19 minut, żeby wpisać się do protokołu, choć trzeba też dodać, że jego strzał z ostrego kąta wydawał się do obrony. Nie do obrony był natomiast strzał kolejnego rezerwowego Grzegorza, który po solowej akcji Rakowieckiego tylko dopełnił formalności, strzelając z bliska do pustej bramki. A gdy bielszczanie rzucili się do ataku kontra Kuca, który biegł z piłką od połowy boiska sam na sam z bramkarzem i "wykonał wyrok" zapewniła gliwiczanom mistrzostwo.

Bielszczanie walczyli jednak do końca i jeszcze w ostatniej akcji meczu, po strzale Tatarczucha, zmienili wynik, ale losów rywalizacji odmienić już nie byli w stanie.

Piast odebrał więc mistrzowskie insygnia wręczone przez reprezentującego Śląski Związek Piłki Nożnej Tomasza Kulczyckiego i zagra w barażach o awans do Centralnej Ligi Juniorów U17, w której utrzymały się Ruch Chorzów, Górnik Zabrze i Stadion Śląski. Rywalem gliwiczan będzie Chrobry Głogów, a mecz zaplanowano na 23.06 o 15.00 w Głogowie i 27.06 o 17.00 w Gliwicach.

Piast Gliwice - Rekord Bielsko-Biała 4:3 (1:2)
0:1 - Kozina, 7 min
1:1 - Rakowiecki, 15 min
1:2 - Kozina, 40+1 min
2:2 - Kuc, 66 min
3:2 - Grzegorz, 70 min
4:2 - Kuc, 79 min
4:3 - Tatarczuch, 80+3 min
PIAST: Jelonek - Sejucki (47. Kuc), Dankowski, Seget, Zerzoń - Wolny (74. Wala), Łabojko, Drążczak (51. Grzegorz), Kamiński, Rakowiecki - Sulma (71. Pilch). Trener Radosław BOCZEK.
REKORD: Burzej - Janik, Melanik (60. Tatarczuch), Pietyra (80+1. Babicki), Kowalczyk, Kozina, Nowak, Wyroba, Antczak, Flaka (71. Guzdek), Groń. Trener Dariusz RUCKI.