Dzieci i Młodzież

Wyniki pierwszego dnia rywalizacji 16-latek na OOM Śląskie 2018

5/07/2018 13:23

Po ceremonii otwarcia Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zawodniczki, biorące udział w finałowym turnieju Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U16 im. Ireny Półtorak, wybiegły na boiska.

Na murawie Czarnych Sosnowiec Warmińsko-Mazurski ZPN podejmował Łódzki ZPN, który błyskawicznie strzelił pierwszego gola. Zdobywczynią bramki otwierającej listę strzelców w 5 minucie gry okazała się Agnieszka Glińska, a po przerwie (gra się 2x30 minut) dwa gole dorzuciła Paulina Oleksiak. W 38 minucie wykorzystała rzut karny, a w 46 minucie postawiła pieczęć na zwycięstwie.

W tym samym czasie na boisku Stadionu Zagłębia Sosnowiec Wielkopolski ZPN rywalizował z Podkarpackim ZPN i wygrał 2:0. Zofia Buszewska, która dwie godziny wcześniej odczytała apel olimpijski w 27 minucie ustaliła wynik pierwszej połowy, a w 60 minucie Kamila Wielińska zamknęła rezultat.

W meczach popołudniowych: na boisku Stadionu Ludowego Mazowiecki Związek Piłki Nożnej zremisował 0:0 z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej, a w rzutach karnych wygrał 4:3. Natomiast na boisku Czarnych Sosnowiec Dolnośląski Związek Piłki Nożnej pokonał Małopolski Związek Piłki Nożnej 2:1 (1:0). Bramki zdobyły: Adrianna Achcińska w 27 minucie z wolnego i Weronika Kaczor w 60 minucie dla Dolnośląskiego ZPN oraz Natalia Topa w 56 minucie dla Małopolskiego ZPN. Żółtymi kartkami w tych meczach zostały ukarane: Julita Mazurkiewicz z Mazowieckiego ZPN oraz Alicja Duszyk i Paula Tomasik z Małopolskiego ZPN.