Dwa gole Mariusza Sachy nie wystarczyły żeby pokonać Cukrownika

18/08/2018 21:27

W 4 kolejce rozgrywek AP-Sport Beskidzka Liga Okręgowa drużyna Cukrownika podejmowała w Chybiu zespół Czarnych Jaworze. W słoneczne sobotnie popołudnie kibice zobaczyli ciekawe widowisko, zakończone remisem 2:2.

Początek spotkania mógł przynieść bramkę dla gospodarzy. Sam na sam z Rozmusem znalazł się Stabla i gdy wydawało się, że napastnik pewnie wykorzysta sytuację, kapitalną interwencją popisał się bramkarz Czarnych.

Niewykorzystana sytuacja szybko się zemściła. Po lekkim zamieszaniu w polu karnym przy piłce znalazł się mający na koncie 46 występów i 7 goli w ekstraklasie Mariusz Sacha i technicznym strzałem pokonał bramkarza chybian.

Kolejne minuty przebiegały w nieco wolniejszym tempie aż do 40 minuty. Wtedy to po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Palety na bliższym słupku najlepiej wyskoczył Sacha i strzałem głową zdobył swoją drugą bramkę w spotkaniu. Przewaga Czarnych została w ten sposób udokumentowana, ale trzeba też dodać, że gospodarze również kilka razy zapędzili się pod pole karne jaworzan. Swoją drugą okazję miał Stabla, lecz pomyli się strzelając z bliska.

Druga odsłona lepiej rozpoczęła się dla zawodników z Chybia. Akcję bramkową szybkim wznowieniem rozpoczął bramkarz, uruchomiając Paskę, a ten zagrał na wolną pozycję do Kawy, który ładnym strzałem pokonał Rozmusa. Warto dodać, że ten zawodnik pojawił się na murawie w 46 minucie zastępując J. Waleczka, wprowadzonego w 17 minucie.

Po przerwie gra gości ewidentnie się zacięła. Nie byli oni już tak aktywni jak w pierwszych 45 minutach co znalazło swoje odbicie w wyniku. Na akcję indywidualną w 72 minucie zdecydował się Poloczek, mijając trzech rywali, a następnie dograł do wyróżniającego się w tym spotkaniu Paski, a 17-letni skrzydłowy zdobył wyrównującą bramkę i oba zespoły musiały zadowolić się punktem.

Cukrownik Chybie - Czarni Jaworze 2:2 (0:2)
0:1 - Sacha, 8min
0:2 - Sacha, 40min (głową)
1:2 - Kawa, 55min
2:2 - Pasko, 72min
Sędziował Wojciech Sajbor (Żywiec). Widzów 100.
CUKROWNIK: Tide - Kasperek (17. J. Waleczek, 46. Kawa), Adaszek, Ułasewicz, Poloczek - Wiewióra (46. K. Waleczek), Pasko, Wawak, Janulek -Witek, Stabla (46. Świńczyk). Trener Marcin KASPEREK.
CZARNI: Rozmus - Sosna, Habdas, Stanisławski, Szewczyk - Legięć, Kasprzycki, Paleta, Strzelczyk (46. Cyran), Obracaj - Sacha (64. Labza). Trener Tomasz DULEBA.
Żółte kartki: Poloczek - Sosna, Cyran, Habdas.