Futsal

Clearex Chorzów z Pucharem Śląska w Futsalu

2/09/2018 19:47

W cieniu rywalizacji Rekordu Bielsko-Biała o awans do drugiej rundy Futsalowej Ligi Mistrzów na parkiecie hali Michał w Siemianowicach Śląskich rozegrano turniej o Puchar Śląska w Futsalu. Trofeum wywalczył Clearex Chorzów, który wygrał wszystkie spotkania.

Podopieczni Mirosława Miozgi i Rafała Krzyśki w fazie grupowej pokonali w sobotę: 6:0 Remedium Pyskowice, 6:4 Gwiazdę Ruda Śląska i 7:3 GKS Futsal Tychy.  W niedzielny półfinale chrzowianie 2:1 pokonali GSF Gliwice, a w finale z takim samym rezultatem okazali się lepsi od AZS Uniwersytet Śląski Katowice.

Co prawda finałowa konfrontacja zaczęła się od piorunującego początku Cleareksu, bo w 73 sekundzie gry swoją szóstą bramkę w turnieju strzelił, jego najlepszy strzelec Ivanov, a 26 sekund później podał do Gollego, który trafieniem do pustej bramki podwyższył na 2:0. Ten rezultat utrzymał się do 27 minuty spotkania (grano 2x15 minut), bo wtedy, w okresie gry katowiczan w lotnym bramkarzem, Jonczyk po podaniu Dubiela strzelił kontaktowego gola i zapewnił emocjonującą końcówkę.

Emocje sięgnęły zenitu gdy na 15 sekund przed końcem meczu Seget popełnił faul na połowie rywala, którzy dzięki temu przewinieniu kapitana chorzowian katowiczanie stanęli przed szansą na wyrównanie, bo wykonywali przedłużony rzut karny. Krzyśka obronił jednak strzał Szczurka i zapewnił w ten sposób swojemu zespołowi zwycięstwo, a sobie tytuł najlepszego bramkarza turnieju.

Clearex grał w składzie: Krzyśka (Puzio); Salisz, Ivanov, Zapolnik, Golly - Mizgajski, Seget, Leszczak, Świton, Tkacz, Wędzony, Winciersz.