Śląska Piłka - Kopalnia Talentów

Seniorzy

Gwarek Ornontowice pierwszym półfinalistą w rozgrywkach Jatta – Puchar Polski Podokręgu Zabrze

12/09/2018 09:31

Znamy już pierwszego półfinalistę, wyłonionego spośród 29 drużyn, które latem przystąpiły do rywalizacji w rozgrywkach Jatta – Puchar Polski, Podokręgu Zabrze.

Gwarek Ornontowice wygrał bowiem wyjazdowy mecz z Młodością Rudno 5:1 i czeka na rywala, którego wyłoni losowanie ze zwycięzców z par: Górnik III Zabrze – Start Sierakowice, Przyszłość Ciochowice – Górnik II Zabrze i Sokół Łany Wielkie – Czarni Pyskowice.

W meczu na „piątkę z minusem” podopieczni Macieja Wojnara popisy strzeleckie rozpoczęli w 20 minucie, kiedy to Kamil Witkowski przymierzył z rzutu wolnego, wykonywanego z 20 metra. Piłka przeleciała nad murem i wpadła pod poprzeczkę bramki gospodarzy. 5 minut później było już 2:0, bo Ilnicki sfinalizował kontrę, wykorzystując sytuację oko w oko ze Zgodą i ustalił wynik pierwszej połowy.

Po przerwie na gole trzeba było czekać aż do momentu wejścia do gry Kasprzyka i Zdrzałka. Doświadczony napastnik, który ma za sobą występy w II lidze, pojawił się na murawie w 60 minucie i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców. W 71 minucie Kasprzyk okazał się najsprytniejszy w podbramkowym zamieszaniu, a w 75 minucie wywalczył rzut karny i zamienił go na bramkę.

Dopiero przy wyniku 4:0 obrona gości pozwoliła sobie na chwilę rozluźnienia, które wykorzystał Nowak, w 79 minucie finalizując akcję strzałem z bliska w okienko. Ostatnie słowo należało jednak do IV-ligowca, bo Zdrzałek wprowadzony do gry w 70 minucie, w ostatnich sekundach spotkania po zagraniu Kasprzyka z 3 metrów dopełnił formalności i zakończył pucharową przygodę A-klasowego zespołu grającego trenera Damiana Pluty.

Młodość Rudno – Gwarek Ornontowice 1:5 (0:2)
0:1 – Witkowski, 20 min
0:2 – Ilnicki, 25 min
0:3 – Kasprzyk, 71 min
0:4 – Kasprzyk, 75 min (karny)
1:4 – Nowak, 79 min
1:5 – Zdrzałek, 88 min
Sędziował Daniel Wiejowski (Zabrze).
MŁODOŚĆ: Zgoda – Pawłowski, Rakoczy, Jóźwiak, Nowak, Brzoza (46. Flis), Prochota, Rewucki, Szal (55. Bycka), Pluta, Zwiernik. Trener Damian PLUTA.
GWAREK: Woźnica – Sewerin (46. Rajca), Ferensztain, Tomecki, Witkowski (46. Gajek) – Ilnicki, Oleksy (60. Ruda), Ściślak, Wojtaś – Jaworski (70. Zdrzałek), Mąka (60. Kasprzyk). Trener Maciej WOJNAR.