Śląska Piłka - Kopalnia Talentów

Seniorzy

Rozpędzeni kłomniczanie pokonali Victorię

14/10/2017 19:57

W ramach 12 kolejki rozgrywek Częstochowskiej Klasy Okręgowej Football Factory drużyna Victorii, której nie widzie się ostatnimi czasy w ligowych zmaganiach, podejmowała rozpędzony zespół Gminy Kłomnice. Od samego początku w mecz lepiej weszli goście i ostatecznie wygrali to spotkanie 3:0.

Wielu kibiców biało-zielonych zadaje sobie na pewno pytanie, co się stało z tą Victorią, która w zeszłym sezonie królowała w klasie okręgowej. Przed spotkaniem częstochowianie zajmowali 16 miejsce w tabeli, z dorobkiem jedynie 9 punktów. W przeciągu ostatniego miesiąca, na 5 spotkań wygrali jedynie raz – biorąc pod uwagę wszystkie dotychczasowe mecze, jedynie trzykrotnie inkasowali komplet punktów.

Rywale z Kłomnic natomiast to ekipa, która jest niepokonana od ostatnich 8 spotkań, a w siedmiu pod rząd zdobywała 3 „oczka”. W to spotkanie zdecydowanie lepiej weszli goście, którzy mogli prowadzić już w drugiej minucie, jednak po strzale głową Gonery piłka odbiła się od ziemi tuż przed linią bramkową, a następnie poszybowała nad poprzeczką. Aż do ostatnich minut pierwszej połowy spektakl na murawie nie zachwycał. Wtedy do akcji zabrali się kłomniczanie. Idealne podanie między dwóch obrońców otrzymał Gonera i uderzył w poszukiwaniu długiego słupka. Na linii strzału jednak znalazł się jeden z obrońców, który zmienił tor lotu piłki myląc tym swojego bramkarza i goście mogli cieszyć się z prowadzenia.

Od początku drugiej połowy spotkania w dalszym ciągu przeważali podopieczni trenera Jana Spychalskiego. Drugie trafienie dla Gminy, było idealną kopią pierwszej sytuacji bramkowej z tą różnicą, że to T. Wypych strzelał, a po drodze nie znalazł się już żaden obrońca, który mógłby przeszkodzić (ewentualnie pomóc) w zdobyciu bramki.
Wynik meczu ustalił Gonera, który wygrał pojedynek siłowy z defensorem o górną piłkę, a kiedy nie było obok niego kolejnego z rywali, uderzył nie do obrony i Brus po raz trzeci musiał wyciągać futbolówkę z bramki.

Victoria Częstochowa – Gmina Kłomnice 0:3 (0:1)
0:1 – Gonera, 37 min
0:2 – T. Wypych, 60 min
0:3 – Gonera,     75 min
Sędziował Jacek Stępień (Częstochowa). Widzów ok. 40
VICTORIA: Brus – Suchański, Ciura, Sośniak, Kaczmarowicz – Matyja, Górski (85. Włochowicz), Lenartowski (75. Snażyk), Chęciński (70. Krupa) – Korbel (60. Kłaczyński), Gawron. Trener Andrzej ROGACZEWSKI.
GMINA: Tyrek – Kowalczyk, Pruban (46. Ogończyk), Burzyński, K. Wypych – Fidler (83. Łysakowski), Kiebdaj (78. Łach), Perliński (60, Misiewicz), Koza – Gonera, T. Wypych. Trener Jan SPYCHALSKI
Żółte kartki: Perliński, Pruban, Górski, Brus.