BKS Stal bezbramkowo zremisował w Żmigrodzie

14/10/2017 19:10

Trzy dni po zwycięstwie 3:0 w zaległym meczu z Pniówkiem Pawłowice piłkarze III-ligowego zespołu BKS Stal Bielsko-Biała znowu zagrali "na zero z tyłu", ale w Żmigrodzie nie strzelili ani jednego gola i dlatego zdobyli "tylko" jeden punkt za bezbramkowy remis.

Najpierw w Żmigrodzie była ceremonia pożegnania Grzegorz Podstawka, który po niemal czterech latach prowadzenia zespołu pożegnał się z Piastem. Podziękowali mu działacze i burmistrz Robert Lewandowski i to były najciekawsze momenty meczu... O samej grze zbyt wiele dobrego nie da się bowiem napisać.

W pierwszej połowie grający z wiatrem gospodarze, prowadzeni przez debiutującego Kamila Sochę, mieli przewagę, ale strzelali niecelnie i tylko po uderzeniu Bzdęgi z 25 metrów Kozik musiał interweniować. Także jego vis a vis Szczerbal nie miał zbyt wiele pracy, bo jeden strzał Radomskiego w 9 minucie po rzucie wolnym z 18 metra, to wszystkie „aktywa” gości z tej części gry.

Po zmienia stron natomiast podopieczni Dariusza Mrózka przejęli inicjatywę, ale zabrakło im skuteczności. - Szczególnie żal sytuacji z 60 minuty spotkania – mówi szkoleniowiec gości. - Po bardzo dobrym zagraniu Czaickiego Pielichowski znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale przegrał ten pojedynek. W 62 minucie groźny strzał oddał z 18 metrów Radomski, jednak i tym razem bramkarza Piasta obronił, a w 76 minucie gdy Radomski wbiegł w pole karne i został tam sfaulowany... gwizdek arbitra milczał. Wróciliśmy więc do domu z jednym punktem za remis oraz uczuciem, że mogliśmy się w tym spotkaniu pokusić o zwycięstwo. Drużyna, w której w porównaniu z meczem wygranym 3:0 trzy dni wcześniej z Pniówkiem, zaszła tylko jedna zmiana, bo pauzującego za kartki Zakrzewskiego zastąpili na prawej stronie pomocy grający po 45 minut Caputa i Bezak, zaprezentowała się w sumie dobrze. Do pełni szczęścia zabrakło jednak gola.

Piast Żmigród – BKS Stal Bielsko-Biała 0:0
Sędziował Marcin Celejewski (Żary). Widzów 150.
PIAST: Szczerbal – Gołębiewski (65. Bobkiewicz), Juchacz, Bruno, Kohut – Trzepacz, Bzdęga, Majbroda, Jaros (70. Sotyński) – Korytek, Celuch. Trener Kamil SOCHA.
BKS STAL: Kozik – Dzionsko, Pieczur, Kareta, Ferfecki – Caputa (46. Bazak), Sobala, Czaicki, Radomski – Pielichowski, Jarnot (90+2. Czekański). Trener Dariusz MRÓZEK.
Żółte kartki: Juchacz, Sołtyński, Korytek – Ferfecki, Caputa.