Pierwszy sparing Reprezentacji Śląskiego ZPN Amatorów

19/09/2018 20:52

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej Amatorów, budowana z myślą o występach w przyszłorocznych krajowych eliminacjach Regions Cup rozgrywanego pod auspicjami UEFA, ma już za sobą jedną konsultację i jeden sparing. Podopieczni Damiana Galei pierwszy mecz kontrolny rozegrali z GKS II Tychy i po spotkaniu trwającym 2x30 minut zanotowali na swoim koncie remis 1:1.

Reprezentacyjne konto bramkowe reprezentacji otworzył Sewerin, który po dośrodkowaniu Leszczyńskiego z rzutu rożnego, w podbramkowym zamieszaniu oddał celny strzał i pokonał bramkarza tyszan. Wynik na murawie boiska w Suszcu ustalił P. Kokoszka, który po dośrodkowaniu Palucha z rzutu rożnego główkując pokonał Żerdkę.

Obserwatorzy podkreślają, że to był dobry mecz, rozgrywany w dobrym tempie. Tyszanie byli wyjścia na prowadzenie, ale Bojarski uderzając groźnie z 16 metra, minimalnie się pomylił. Reprezentanci po przerwie powinni podwyższyć prowadzenie, ale Kopczyk najpierw zablokował szarżę Iwana wchodzącego w pole karne po prostopadłym podaniu Raska, a następnie doświadczony stoper wybił głową piłkę zmierzającą do siatki. Ponadto Odyjewski obronił strzał Zdrzałka w sytuacji oko w oko. Jeszcze w ostatnich sekundach gry Rasek próbował zapewnić swojej drużynie zwycięstwo, ale po uderzeniu z 17 metra futbolówką minęła cel.

Reprezentacja Śląskiego ZPN Amatorów - GKS II Tychy 1:1 (1:0)
1:0 - Sewerin, 20 min
1:1 - P. Kokoszka, 53 min (głową)
Sędziował Łukasz Janecki (Tychy).
RŚA: Żerdka - Sewerin, M. Iwan, Grabiec, Rajca - Cichecki, Wilk, Rasek, Saliński - Leszczyński, Zdrzałek. Trener Damian GALEJA.
GKS II: Odyjewski - Połap (45. Pipia), Kopczyk, Matusz, Pipia (31. A. Wolak) - Staniucha (31. Kurdziel), J. Biegański (45. K. Kokoszka), K. Kokoszka (31. Blach), Paluch (45. Staniucha) - Szumilas (31. A. Biegański), Bojarski (31. P. Kokoszka). Trener Tomasz WOLAK.