Szombierki straciły 3 punkty wywalczone na boisku w meczu z Unią Dąbrowa Górnicza

10/10/2018 18:22

Wygrany przez Szombierki Bytom 2:1 niedzielny mecz I grupy IV ligi z Unią Dąbrowa Górnicza został zweryfikowany jak walkower 3:0 na korzyść gości.

W wyjściowym składzie Szombierek na mecz z Unią Dąbrowa Górnicza było trzech młodzieżowców: Fościak, który 7 października obchodził 19 urodziny oraz dwaj 19-latkowie Wiszyński i Borowski, którego w przerwie zmienił 26-letni Rybak. Z dwójki pozostałych na boisku młodzieżowców Wiszyńskiego w 70 minucie zastąpił 23-letni Cieszyński i bytomianie grali z jednym młodzieżowcem, łamiąc w ten sposób przepisy.

Szybko wprawdzie wprowadzili za 22-letniego Gruszkę 19-letniego Skrzypińskiego, który pojawił się na murawie w 74 minucie, ale te 4 minuty spowodowały, że na posiedzeniu Wydziału Gier Śląskiego Związku Piłki Nożnej musiała zapaść decyzja o zweryfikowaniu wyniku meczu wygranego przez drużynę Radosława Osadnika 2:1 jako walkower 3:0 na korzyść gości.

Do sobotniego meczu derbowego z zajmującą drugie miejsce w tabeli Polonią Szombierki przystąpią więc jako ósmy zespół klasyfikacji z dorobkiem 13 punktów, zdobytych w 10 meczach oraz bilansem bramkowym 15:16.