Kibice w Ustroniu oklaskiwali skuteczność biało-czerwonych 16-latków

23/10/2018 18:40

W pierwszym towarzyskim meczu z rówieśnikami z Austrii reprezentacja Polski do lat 16 zaprezentowała wysoką skuteczność. Dzięki niej podopieczni Bartłomieja Zalewskiego  wygrali w Ustroniu 4:1.

Drużyna, której filarami są grający na środku obrony Ariel Mosór, syn znanego z boisk ekstraklasy Piotra (263 występy w Ruchu Chorzów, Legii Warszawa, Lechii Gdańsk i Widzewie Łódź) oraz bramkarz Jakub Ojrzyński, pociecha Leszka, który największe sukcesy odniósł z Arką Gdynia sięgając w 2017 roku po Puchar Polski, zaimponowała zarówno pewną grą w defensywie jak i skutecznością w ataku. W 19 minucie Aleksander Buksa, młodszy brat napastnika Pogoni Szczecin Adama, sfinalizował płynną akcje zespołu płaskim strzałem w długi róg i ustalił wynik pierwszej połowy (grano 2x40 minut).

Na kolejne bramki musieliśmy czekać do ostatnich 20 minut spotkania, ale cierpliwość kibiców, którzy wypełnili trybuny stadionu Kuźni, została nagrodzona. Patryk Kusztal z zimną krwią wykorzystując sytuację sam na sam dał sygnał do ataku. Po nim Filip Balcewicz okazał się najsprytniejszy w zamieszaniu w polu bramkowym rywali po rzucie rożnym wykonanym przez Kacpra Smorgola. I dopiero gdy Kusztal, trafiając w sytuacji oko w oko z bramkarzem, podwyższył na 4:0 biało-czerwoni pozwolili sobie na chwilę rozkojarzenia w swoim polu karnym co skrzętnie wykorzystał Philipp Wydra, strzelając honorowego gola dla Austrii.

W czwartek o godzinie 12.00 rozegrany zostanie rewanż w Skoczowie. Zapraszamy i przypominamy, że wstęp na mecz jest wolny, czyli z bezpłatnym biletem pobranym w kasie stadionu.