W skoczowskim rewanżu polscy 16-latkowie także pokonali Austriaków

25/10/2018 16:12

W obydwóch meczach towarzyskich reprezentacji U16 Polski i Austrii biało-czerwoni strzelili po cztery gole. Przypomnijmy, że wtorek w Ustroniu podopieczni Bartłomieja Zalewskiego wygrali 4:1, a czwartkowym rewanżu w Skoczowie zwyciężyli 4:2.

Same spotkania były jednak zupełnie różne. W odróżnieniu od skutecznej gry w defensywie, która dwa dni wcześniej straciła gola dopiero przy stanie 4:0, nasza drużyna dopingowana przez skoczowską młodzież, która wypełnia trybuny stadionu Skoczowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, już w pierwszej połowie (grano 2x40 minut) pozwoliła sobie na chwile dekoncentracji. Przez nie dwukrotnie goście odrabiali stratę. Najpierw, minutę po wykorzystaniu przez Kacpra Smorgola sytuacji sam na sam, rywale odpowiedzieli szybko i sprytnie rozgrywając rzut wolny i Nikodem Sujecki w pojedynku ze strzelającym z bliska Pascalem Sailerem był bez szans. Następnie, niespełna kwadrans po główce Szymona Włodarczyka, który wyskoczył najwyżej na 6 metrze po dośrodkowaniu Smorgola z rzutu rożnego, wyczyn syna 4-krotnego reprezentanta Polski Piotra, skopiował Florian Tipotsch po dośrodkowaniu Pascala Wydry.

Wynik 2:2 utrzymywał się do... wejścia na boisko Aleksandra Buksy, który potwierdził, że jest snajperem z prawdziwego zdarzenia. W pierwszym kontakcie z piłką strzałem z bliska sfinalizował zespołową akcję po odegraniu Huberta Czerwińskiego i postawił także pieczęć na zwycięstwie, uderzając płasko z 12 metra w długi róg po dograniu Radosława Cielemęckiego.

Co prawda Austriacy do końca walczyli o poprawę wyniku i w ostatnich sekundach trzy razy zdołali oddać groźne i celne strzały, ale Sujecki popisując się znakomitymi paradami, raz z pomocą poprzeczki, zatrzymał zapędy przeciwników.

Polska U16 - Austria U16 4:2 (2:2)
1:0 - Smorgol, 12 min
1:1 - Seiler, 13 min
2:1 - Włodarczyk, 21 min (głową)
2:2 - Tipotsch, 34 min (głową)
3:2 - Buksa, 58 min
4:2 - Buksa, 71 min
Sędziował Tomasz Wajda (Polska). Widzów 816.
POLSKA: Sujecki - Matuła (41. Czerwiński), Hoyo-Kowalski, Mosór, Warczak (55. Malec) - Wilak (72. Kulon), Kafel (69. Balcewicz), Gerbowski, Smorgol (41. Cielemęcki), Kusztal (41. Kostka) - Włodarczyk (55. Buksa). Trener Bartłomiej ZALEWSKI.
AUSTRIA: Lesjak - Bichler (68. Jasic), Tipotsch, Haringer (41. Schuster), Jandrisevits (28. Mischitz) - Wydra (59. Barlov), Broser, Metu, Marth (59. Hindler), Seiler (59. Babuscu) - Lemmerer. Trener Martin SCHERB.