Reprezentacja Śląskiego ZPN U12 rozpoczęła grę w Ustroniu od mocnego uderzenia

26/10/2018 17:50

Drugi turniej II edycji międzynarodowych zmagań reprezentacji U12 czterech sąsiadujących i współpracujących ze sobą związków piłkarskich rozpoczął się od mocnego uderzenia drużyny Śląskiego ZPN. Po symbolicznym otwarciu, dokonanym przez prezesa Śląskiego Związku Piłki Nożnej Henryka Kulę, na boiskach w Ustroniu podopieczni Damiana Mikołowicza, Łukasza Morcinka i Wojciecha Tomasiewicza najpierw pokonali 5:2 czeskich rówieśników, reprezentujących Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz, a następnie wygrali ze Słowakami reprezentującymi Stredoslovensky Futbalovy Zvaz 7:0.

Także drużyna Małopolskiego ZPN zwyciężyła w pierwszym dniu dwa razy: 1:0 Stredoslovensky Futbalovy Zvaz i 6:1 Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz, a to znaczy, że w sobotę o godzinie 11.00 potyczka Śląski Związek Piłki Nożnej - Małopolski Związek Piłki Nożnej na sztucznej nawierzchni bocznego boiska Kuźnia Ustroń będzie meczem o pierwsze miejsce, a stawką spotkania sąsiadów zza południowej granicy będzie trzecia pozycja.

Wróćmy jednak do potyczek z południowymi sąsiadami, bo warto... pochwalić reprezentantów Śląskiego ZPN. W pierwszym spotkaniu na pierwszego gola trzeba było czekać do 10 minuty, bo wtedy Igora Gaszowski wykorzystał sytuację sam na sam z czeskim bramkarzem i rozwiązał worek z bramkami. W 11 minucie podwyższył rezultat płaskim strzałem z dystansu, a w 19 minucie, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jan Szlachta ustalił wynik pierwszej połowy (grano 2x25 minut) na 3:0.

Po przerwie także nasz zespół ruszył śmiało do ataku i po zagraniach Igora Gaszewskiego: najpierw w 31 minucie Jakub Kokosiński z zimną krwią w pojedynku oko w oko pokonał bramkarza rywali, a następnie, w 34 minucie, tym samym szlakiem poszedł Oskar Drzyzga. Przy wyniku 5:0 w poczynania obronne reprezentacji Śląskiego ZPN wkradło się rozluźnienie co skrzętnie wykorzystali przeciwnicy. W 44 minucie w podbramkowym zamieszaniu z bliska pierwszy raz pokonali Sebastiana Zajaca, który skapitulował także w 49 minucie po główce z bliska, zamykającej rezultat.

W drugim spotkaniu od pierwszych sekund trwała kanonada reprezentantów Śląskiego ZPN, ale pierwsze interwencje bramkarza były najwyższej klasy, a po strzale Artura Gaży poprzeczka stanęła na drodze piłki. Co się jednak odwlecze... W 14 minucie Jakub Kokosiński sfinalizował zespołową akcję. W 20 minucie Artur Gaża tym razem przymierzył pod poprzeczkę i z dystansu zdobył bramkę, A w 24 minucie, po faulu na Jakubie Lorenckim, Alex Bród skutecznie wykonał rzut karny i znowu po pierwszej połowie było 3:0.

W drugiej części spotkania, wyciągający wnioski z pierwszej potyczki zawodnicy Śląskiego ZPN grali już uważnie do samego końca i podwyższali prowadzenie. W 32 minucie Artur Gaża solową akcję zakończył strzałem do pustej bramki. Następnie Daniel Chejdysz dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, bo w 40 minucie wykorzystał sytuację sam na sam, a w 46 minucie w podbramkowym zamieszaniu wykonał skuteczną dobitkę. A pieczęć na wygranej postawił Oskar Drzyzga, celnie główkując po wrzutce z rzutu wolnego.

Śląski Związek Piłki Nożnej U12 - Moravskoslezsky Krajski Fotbalowy Svaz U12 5:2 (3:0)
1:0 - Gaszewski, 10 min
2:0 - Kokosiński, 11 min
3:0 - Szlachta, 19 min (głową)
4:0 - Kokosiński, 31 min
5:0 - Drzyzga, 34 min
5:1 - Gebauer, 44 min
5:2 - Wrana, 49 min