Rekord zaczyna... śrubować rekord

12/12/2018 11:04

W poprzednim sezonie halowym na parkietach, na których rywalizowano o tytuły Młodzieżowych Mistrzów Polski BTS Rekord wyśrubował rekord. Zawodnicy bielskiego klubu wywalczyli trzy złote medale (U20, U16 i U14) oraz srebro (U18).

Fabryka medali spod Szyndzielni nie zadowoliła się jednak tym osiągnięciem o czym świadczy początek obecnego sezonu młodzieżowych rozgrywek. Na otwarcie zmagań kobieca drużyna Rekordu wywalczyła w Toruniu mistrzowski tytuł w kategorii U18. Podopieczne Marcina Trzebuniaka nie były uznawane za faworyta rozgrywek, ale sprawiły niespodziankę. Najpierw wygrały w fazie grupowej toruńskiego turnieju finałowego 2:1 z Tarnowią i 2:0 ze Ślęzą Wrocław. Następnie w ćwierćfinale pokonały 2:1 zespół Rolnika Głogówek. Zaoszczędzoną amunicję bielszczanki znakomicie wykorzystały w fazie medalowej i zwyciężyły 4:2 zarówno w półfinale z TS ROW Rybnik oraz w boju o złoto z Tarnowią.

Wszystkie zawodniczki, czyli bramkarki Wiktoria Chowaniec i Natalia Majewska oraz grające w polu: Dominika Bułka, Kamila Bysko, Dominika Chomiuk, Anna Chóras, Martyna Cygan, Aleksandra Kaim, Martyna Klos, Faustyna Kubica, Klaudia Nowacka, Julia Rusin, Natalia Sablik zasłużyły na pochwałę, ale szczególne wyróżnienia spotkało Aleksandrę Kaim, bo kapitan Rekordu została wybrana najlepszą zawodniczką mistrzostw.

A już w piątek kolejna okazja do wzbogacenia kolekcji, bo w Bochni rozpoczyna się turniej finałowy 20-latków, w którym zespół Piotra Szymury wystąpi w roli obrońcy tytułu. Do tego dodajmy, że bielszczanie, mający w swoich szeregach aktualnych mistrzów Polski seniorów oraz uczestników Elite Round Futsalowej Ligi Mistrzów z reprezentantem Polski Michałem Kałużą na czele są faworytami.

W tej roli przystąpią do fazy grupowej, w której zmierzą się w piątek o 13.50 z zespołem Futsal Pniewy oraz w sobotę o 9.20 z drużyną Gredar Futsal Brzeg i o 16.00 z AZS UG Gdańsk. Ponadto w grupie II z TAF Toruń, GKS Futsal Nowiny i AZS UW Warszawa zmierzy się Gwiazda Ruda Śląska, a w grupie III GKS Tychy rywalizował będzie z: AZS UEK Kraków, BSF Bochnia i FC Flisak Toruń. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy wejdą do ćwierćfinałów, którymi w niedzielę o 9.00 rozpocznie się faza pucharowa, a finał zaplanowano na godzinę 16.00.