Młodzieżowe Mistrzostwa Śląska w futsalu rocznika 2007 pod dyktando rudzian

13/01/2019 20:49

Zmagania o tytuł Młodzieżowych Mistrzów Śląska w futsalu dla zawodników z rocznika 2007 i młodszych przebiegał pod dyktando zespołów z Rudy Śląskiej, którzy wrócili do domów ze złotem i brązem.

Trener Dawid Cieślok przywiózł do mikołowskiej hali dwie drużyny i cieszył się podwójnie. Gwiazda w fazie grupowej pokonała bowiem 2:0 GSF Gliwice oraz zremisowała 0:0 zarówno z KS Kamionka, jak i z Sokołem Olsztyn, awansując do fazy półfinałowej z drugiego miejsca. Natomiast SMS po rozgromieniu 15:1 Nadziei Bytom oraz pokonaniu 5:3 Rekordu Bielsko-Biała zajął pierwsze miejsce w grupie, w której zabrakło awizowanej pierwotnie drużyny Pniówka Pawłowice.
W rywalizacji o finał Rekord pokonał Kamionkę 3:1, a derby Rudy Śląskiej, albo jako kto woli "wojna domowa" zakończyła się zwycięstwem 2:0 SMS.

O tym, że wynik nie rozbił jedności chodzący do tej samej klasy uczniów-zawodników świadczy postawa... kibiców. Drużyna SMS kibicowała bowiem zespołowi Gwiazdy walczącemu o trzecie miejsce i cieszyła się z wygranej rudzian z Kamionką 3:2, a w rewanżu ekipa Gwiazdy trzymała kciuki podczas finału.

Bój o złoto zaczął się znakomicie dla SMS, bo już 1 minucie gry rudzianie po strzale Sebastiana Kaszy z rzutu wolnego piłka wylądowała w siatce Rekordu. Znalazła się tam także w 3 minucie spotkania, po akcji, którą finalizował Dawid Adamski. Próbujący wybić piłkę zawodnik bielszczan interweniował bowiem tak niefortunnie, że skierował futsalówkę do swojej bramki. Wynik 2:0, mimo wielu ataków Rekordu i kilku kontr, z przestrzelonym przedłużonym karnym rudzian w 5 minucie, utrzymywał się aż do momentu gdy na zegarze do końca gry zostało 6 sekund. Dopiero wtedy znakomicie broniący w finale Tytus Kasperczyk skapitulował. Kontaktowy gol wlał jeszcze nadzieję w serca bielszczan, ale czas minął nieubłaganie i to zawodnicy SMS świętowali zdobycie tytułu, a Rekord musiał się zadowolić słonym od łez srebrem.

Wyniki - grupa A: GSF Gliwice - Gwiazda Ruda Śląska 0:2, Sokół Olsztyn - KS Kamionka 1:3, GSF - Sokół 1:2, Gwiazda - Kamionka 0:0, GSF Kamionka 0:5, Gwiazda - Sokół 0:0; grupa B: SMS Ruda Śląska - Nadzieja Bytom 15:1, SMS - Rekord Bielsko-Biała 5:3, Nadzieja - Rekord 0:18.
Półfinały: Kamionka - Rekord 1:3 i SMS - Gwiazda 2:0.

Mecz o 5 miejsce: Sokół - GSF 2:0, mecz o 3 miejsce: Kamionka - Gwiazda 2:3, finał: SMS - Rekord 2:1.

Puchary oraz medale wręczali: przedstawiciel zarządu Śląskiego Związku Piłki Nożnej - prezesa Podokręgu Katowice Stefan Mleczko oraz wiceprezes Podokręgu Katowice Bogusław Czerwonka i prezes KS Kamionka organizującego turniej Aleksander Słomka. Nie zabrakło także wyróżnień indywidualnych. Najlepszym strzelcem okazał się Kacper Dyduch z Rekordu, najlepszym bramkarzem wybrano Wiktora Lisa z Gwiazdy, a miano najlepszego zawodnika przyznano Natanielowi Heinzowi z SMS.

Zdjęcia z finału można oglądać  TUTAJ.

SMS: Kasperczyk - Watola, Heinz, Kasza, Miąsko, Szulc, Ślusarczyk, Adamski, Lisiak.
REKORD: Grygierek (Paciorek) - Fender, Mikusiak, Foxa, Kwaśniak, Olma, Dyduch, Iskierka, Kędelski, Wójcik, Polak.
GWIAZDA: Lis - Gnutek, Malurdy, Wrona, Kwiatek, Pietrek, Witalis, Janus.