8/02/2019 22:21
Rekord zgarnął połowę trofeów na gali podsumowującej sportowy rok 2018 w Bielsku-Białej Foto. Urząd Miejski w Bielsku-Białej

Tradycyjne noworoczne spotkanie prezydenta Bielska-Białej ze sportowcami, szkoleniowcami i działaczami bielskich klubów sportowych oraz olimpijczykami zostało zdominowane przez Rekord.

Futsalowy zespół został wybrany Drużyną roku 2018 i Bartłomiej Nawrat w imieniu kolegów odebrał z rąk Jarosława Klimaszewskiego wielkiego Harnasia. Nic w tym jednak dziwnego, bo podopieczni Andrzeja Szłapy w minionym sezonie królowali na krajowych boiskach bezapelacyjnie zdobywając mistrzostwo, wygrywając rywalizację w Pucharze Polski i sięgając po Superpuchar. Ponadto na zagranicznych arenach stanowili znakomitą reklamę Bielska-Białej i Polski, dochodząc do III rundy rozgrywek Futsalowej Ligi Mistrzów!

Natomiast w kategorii Dobrodzieje sportu na pierwszym miejscu znalazła się firma Rekord Systemy Informatyczne sp. z o.o. Prezes Janusz Szymura otrzymał więc od prezydenta Bielska-Białej pamiątkową rzeźbę wraz z gratulacjami i podziękowaniami, za wspieranie zarówno mistrzowskiego zespołu seniorów, jak i młodzieżowych drużyny. A dodajmy, że młodzież z Cygańskiego Lasu w poprzednim sezonie wywalczyła dla klubu i miasta trzy tytuły mistrzowskie i jeden wicemistrzowski w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski. Nie można też zapomnieć o piłkarzach grających w III lidze oraz całej "fabryce piłkarskiej" ze Szkołą Mistrzostwa Sportowego na czele.

Na pewno w kategorii porażek nie można traktować wręczenia "małych Harnasi" Andrzejowi Szłapie i najlepszemu zawodnikowi Futsal Ekstraklasy w sezonie 2017/2018 Pawłowi Budniakowi. W kategorii "Trener roku" zwyciężył bowiem szkoleniowiec mistrza Europy w pchnięciu kulą Piotr Galon, a w kategorii "Sportowiec roku" wygrał trzykrotny mistrz świata w szybownictwie Sebastian Kawa. Miejsce obok takich gwiazd także stanowi wyróżnienie i z tego rekordziści także potrafią się cieszyć.