Gol Julii Krzyżok zadecydował o wyniku sparingu reprezentacji Śląskiego ZPN U16 dziewcząt z KKS Zabrze

24/02/2019 17:57

Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej U16 Dziewcząt na zakończenie czterodniowego zgrupowania rozegrała mecz sparingowy. Drużyna wybrana przez trenera Marcina Trzebuniaka zmierzyła się z II-ligowym zespołem seniorek KKS Zabrze i po wyrównanym meczu wygrała 1:0.

Pierwsza okazję na zmianę wyniku miała Roksana Kryspin, ale w 11 minucie, bramkarka zabrzanek wygrała pojedynek sam na sam. W odpowiedzi, w 20 minucie z rzutu wolnego groźnie uderzyła Roxana Fross i Alicja Bzowska miała problemy z utrzymanie piłki.

Kolejną okazję bramkową reprezentantki Śląskiego ZPN miały w 25 minucie, kiedy to Marta Miś wypuściła w bój Katję Skupień, ale ta, mając przed sobą już tylko bramkarkę, nie zdołała umieścić piłki w siatce. Ta sztuka po przeciwnej stronie boiska nie udała się także w 35 minucie Barbarze Żelichowskiej, po której strzale z 17 metra efektowną paradą popisała się Alicja Bzowska, a dobitka z bliska okazała się niecelna.

Ostatnią okazję na zmianę wyniku przed przerwą miała Katja Skupień, która w 41 minucie z prawego skrzydła dynamicznie wbiegła w pole karne i będąc oko w oko z Klaudią Ledwoń posłała piłkę obok celu.

Po przerwie jako pierwsza na trudny egzamin została wystawiona, rezerwowa bramkarka reprezentacji Śląskiego ZPN Natalia Majewska, w 48 minucie broniąc z trudem strzał Barbary Żelichowskiej, aż wreszcie w 53 minucie odnotowaliśmy najważniejszą akcję spotkania. Daria Długokęcka zagrał na lewe skrzydło do Julii Krzyżok, która z zimną krwią sfinalizowała kontrę. W ten sposób został ustalony wynik spotkania, którego druga połowa trwała 30 minut.

Reprezentacja Śląskiego ZPN U16 Dziewcząt - KKS Zabrze 1:0 (0:0)
1:0 - Krzyżok, 53 min
ŚlZPN U16: Bzowska (46. Majewska) - Czechowska, Błatoń, Kozielska - Skupień, Ogierman, Miś, Tobiczyk, Gulec - Krzyżok, Kryspin oraz Długokęcka, Nierychło, Zawadzka, Waliczek, Cygan, Bolek.
KKS: Ledwoń - Jastrzębska, Fross, Wrazidło, Brzezina - Dziółko, Englisz, Żelichowska, Florian - Czmok, Iwańska oraz Sypniewska, Jaklowska, Milota. Trener Agnieszka PLUSKOTA.