Drużyna APN Odra zdobyła Puchar Podokręgu Rybnik i przymierza się do III-ligowca

17/04/2019 20:51

Prowadząca w rozgrywkach III grupy ZINA Klasa Okręgowa drużyna APN Odra w finale Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Rybnik potwierdziła, że ma ambitne plany.

Podopieczni Ryszarda Wieczorka w blaskach jupiterów Stadionu Miejskiego w Rybniku wygrali z plasującą się na trzeciej pozycji w tabeli II grupy ZINA Klasa Okręgowa Unią Książenice 2:0. W nagrodę otrzymali nie tylko regulaminowe trofeum, ale także prawo gry w pierwszej rundzie Pucharu Polski na szczeblu Śląskiego Związku Piłki Nożnej z III-ligowym Pniówkiem Pawłowice.

Co prawda od początku wodzisławianie narzucili rywalom swój sposób gry, ale obrońcy trofeum nie zamierzali oddać pola bez walki. Zespół Marcina Koczego w pierwszej połowie bronił się skutecznie, a w dodatku korzystał z każdej sposobności, żeby wrzucić piłkę w pole karne Odry, gdzie Artur Tumula walczył z rywalami w powietrzu. Był na tyle groźny, że futbolówka dwa razy trafiała w poprzeczkę. W odpowiedzi faworyci, dopingowani przez sporą grupę swoich kibiców, wypracowali jedną groźną sytuację, bo w 42 minucie Dudziński przymierzył z rzutu wolnego z 20 metrów i ostemplował spojenie słupka z poprzeczką.

Po przerwie przewaga wodzisławian jeszcze bardziej wzrosła, a co najważniejsze wprowadzeni przez Ryszarda Wieczorka skrzydłowi, udokumentowali ją golami. Najpierw po podaniu Jarosława Wieczorka w sytuacji sam na sam z bramkarzem zimną krew zachował Alexander Turkson i uderzeniem z 13 metra zapewnił wodzisławianom prowadzenie. W 71 minucie natomiast po kolejnym dokładnym zagraniu syna trenera do wystawionej piłki na 12 metrze doszedł Kacper Malinowski i strzałem w długi róg postawił pieczęć na awansie.

Dodajmy, że indywidualne nagrody dla najlepszych zawodników w drużynach otrzymali Jarosław Wieczorek i Artur Tumula.

APN Odra - Unia Książenice 2:0 (0:0)
1:0 - Turkson, 57 min
2:0 - Malinowski, 71 min
Sędziował Sebastian Balon (Rybnik).
ODRA: Mrozek - Niemyjski (82. Antończak), Krzyżok, Szymiczek, Gać - Tarka (46. Malinowski), Zganiacz (76. Kasprzyk), Szczepanek, J. Wieczorek, Zieliński (46. Turkson) - Dudziński. Trener Ryszard WIECZOREK.
UNIA: Niemiec - Kaczmarczyk, Siedlok (60. Kuczera), Stajer, Skowronek (53. Grzybek) - Michalski (66. Adamczyk), Gnyp (80. Kutypa), Przybyszewski, Tumula, Suchiński - Malcher. Trener Marcin KOCZY.
Żółte kartki: Gnyp, Adamczyk.