14-latkom reprezentującym Śląski Związek Piłki Nożnej zabrakło skuteczności

24/05/2019 13:39

Rozgrywany na boiskach Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U14 dziewcząt nie zaczął się po myśli reprezentantek Śląskiego Związku Piłki Nożnej. Podopieczne Krzysztofa Klonka rozpoczęły zmagania od porażki 0:2 z rówieśniczkami z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej.

Obydwa gole rozegrane w Pniewach spotkania padły w drugiej połowie (gra się 2x30 minut). - Najpierw w 39 minucie spotkania zawodniczka z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej "złamała" akcję z lewego skrzydła i wdarła się w nasze pole, kończąc akcję uderzeniem z 7 metra - mówi Krzysztof Klonek. - Drugi raz piłka znalazła się w naszej siatce w doliczonym czasie gry. Gdy mocno zaatakowaliśmy rywalki zagrały długą piłkę za linię naszej obrony, a ich napastniczka wykorzystała sytuację sam na sam z Sikorą. Można powiedzieć, że przeciwniczki miały dwie dobre okazje i okazały się bardzo skuteczne. My natomiast, choć może poza pierwszymi 10 minutami, bo wtedy gra była nerwowa, rozgrywaliśmy piłkę, utrzymywaliśmy się przy niej i mieliśmy też sytuację. W pierwszej połowie okazji sam na sam nie wykorzystała Szatka, która także przy stanie 1:0, miała podobną sytuację i też strzeliła niecelnie. Uderzaliśmy z dystansu, rozgrywaliśmy pomysłowo rzuty rożne, ale efektu bramkowego to nie przyniosło. Szkoda, bo uważam, że to był najlepszy mecz w naszym wykonaniu w tym sezonie. Problemem był jednak brak skuteczności i to się odbiło na wyniku. Za ambicję, zaangażowanie i piłkarskie rzemiosło całą drużynę można pochwalić.

Oprócz straconych bramek i punktów trenera martwi także uraz Mai Ozieriańskiej.

- Problemy zaczęły się już w pierwszej połowie, a 45 minucie gry Maja musiała zejść z boiska - dodaje Krzysztof Klonek. - Inne dziewczyny też na pewno zostały mocno poobijane, bo grały w myśl zasady "wkładamy głowę tam gdzie inni boją się włożyć nogę" i nasz fizjoterapeuta Tomek Mrochen będzie miał pracowite godziny. Jutro o 11.00 w Szamotułach zagramy z reprezentacją Wielkopolskiego Związku Piłki Nożnej, która w drugim meczu naszej grupy zremisowała 0:0 z Pomorskim Związkiem Piłki Nożnej.

Mazowiecki Związek Piłki Nożnej - Śląski Związek Piłki Nożnej 2:0 (0:0)
ŚlZPN: Sikora - Kielesz, Palichleb, Ozieriańska, Warelis - Jendrzejczyk, Witek, Predecka, Gutowska - Tuszyńska, Piętakiewicz oraz Tomecka, Szatka, Kłębek, Żuchowicz, Karolska. Trener Krzysztof KLONEK.