14-latki reprezentujące Śląski Związek Piłki Nożnej wrócą z Wielkopolski bez medalu

25/05/2019 13:55

Rok temu reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej wywalczyła Mistrzostwo Polski Kadr Wojewódzkich U13. Po zmianie regulaminu rozgrywek o Puchar Kazimierz Górskiego podopieczne Krzysztofa Klonka były więc obrończyniami tytułu w rywalizacji U14. Okazało się jednak, że w kategorii młodzieżowej słowo "faworyt" nie ma znaczenia.

Po porażce 0:2 z rówieśniczkami z Mazowieckiego ZPN w pierwszym meczu turnieju półfinałowego rozgrywanego na boiskach w Wielkopolsce, "Złote Frelki"także w drugiej potyczce z reprezentantkami Wielkopolskiego ZPN musiały uznać wyższość rywalek. Porażka 1:4, poniesiona na murawie w Szamotułach, oznacza, że nasza reprezentacja zakończy ten sezon bez medalu.

Ale początek spotkania nie zapowiadał porażki. Dobra gra drużyny została udokumentowana golem, zdobytym w 22 minucie przez Jendrzejczyk. Skrzydłowa po solowej akcji znalazła się w sytuacji sam na sam z bramkarką. Mijając ją "wyjechała" co prawda poza pole karne, ale zdołał dogonić piłkę, wrócić na dobrą pozycję strzelecką i uderzeniem w długi róg ustaliła wynik pierwszej połowy (gra się 2x30 minut).

Po przerwie przewaga fizyczna rywalek wzięła jednak górę i to dosłownie. W 44 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkująca zawodniczka Wielkopolskiego ZPN doprowadziła do wyrównania, a w 45 minucie po następnym rzucie rożnym było już 2:1. Próba odrobienia strat nic nie dała, za to przeciwniczki w 54 minucie, podwyższyły prowadzenie strzałem z rzutu wolnego, a w 56 minucie po kolejnym rzucie rożnym zamknęły rezultat.

- Mecz był momentami brutalny - mówi Krzysztof Klonek. - Przez to był brzydki i rwane. Starliśmy się grać piłką i w pierwszej połowie zdało to egzamin perfekcyjnie. Po przerwie jednak stałe fragmenty gry okazały się dla nas zabójcze. W dodatku po tych szybko straconych dwóch pierwszych golach straciliśmy także Julkę Piętakiewicz, która opuściła boisko z kontuzją. Przeciwniczki, które nie stworzyły żadnej sytuacji z akcji, wykorzystały swoje atuty i musimy przełknąć gorycz porażki. A ponieważ w drugim meczu naszego półfinału Mazowiecki ZPN zremisował 1:1 z Pomorskim ZPN wiemy już, że w niedzielnym meczu z Pomorskim ZPN, w Pniewach o 11.00 będziemy walczyć już "tylko" o 3 miejsce w grupie, czyli 5 w Polsce. Żeby ten cel osiągnąć musimy wygrać.

Wielkopolski Związek Piłki Nożnej - Śląski Związek Piłki Nożnej 4:1 (0:1)
Bramka dla ŚlZPN: Jendrzejczyk.
ŚlZPN: Sikora - Kielesz, Palichleb, Ozieriańska, Warelis - Jendrzejczyk, Witek, Predecka, Gutowska - Tuszyńska, Piętakiewicz oraz Tomecka, Szatka, Żuchowicz, Kłębek, Ostalecka, Karolska. Trener Krzysztof KLONEK.