Gwiazdy młodzieżowego Mundialu nie rozpieszczają kibiców w Bielsku-Białej

25/05/2019 21:06

W pierwszym bielskim meczu Mistrzostw Świata FIFA U20 w Bielsku-Białej Ukraina sprawiła niespodziankę wygrywając 2:1 z USA. Kibice, którzy narzekali, że w piątkowy wieczór zobaczyli mało bramek i tak mogą być zadowoleni, bo w sobotnie popołudnie na meczu Portugalia pokonała Koreę Południową tylko 1:0.

Jedyna bramka została zdobyta w 7 minucie, kiedy to Jota wyprowadził kontrę, kończąc swój bieg idealnym podaniem do Trincao. Król strzelców ubiegłorocznych mistrzostw Europy wbiegł dynamicznie w pole karne i mając przed sobą tylko bramkarza bez problemu umieścił piłkę w siatce. Snajper, którego na celowniku ma Juventus i Wolverhampton dokonał tej sztuki także w 19 minucie, ale sędzia po analizie VAR odgwizdał spalonego.

Znakomitą okazję w 72 minucie miał jeszcze Gedson, ale środkowy pomocnik Benfiki Lizbona, który przebojem wdarł się do jedenastki z "Estadio do Luz" i ma już na koncie 2 występy w seniorskiej drużynie narodowej, strzelając z 10 metra spudłował.

Koreańczycy nie wykorzystali braku skuteczności ubiegłorocznych mistrzów Europy w kategorii U19 i oddając zaledwie jeden celny strzał zeszli z boiska pokonani.

Portugalia - Korea Południowa 1:0 (1:0)
1:0 - Trinaco, 7 min
Sędziował  Abdelkader Zitouni (Tahiti). Widzów 6344.
PORTUGALIA: Virginia - Dalot, Queiros, Leite, Vinagre, Florentino Luis, Jota (73. Neto), Fernandes, Leao, Miguel Luis (82. Pina), Trincao (89. Santos). Trener Helio SOUSA.
KOREA: LEE Gwangyeon - HWANG Taehyeon (89. LEE Sangjun), LEE Jaeik, LEE Jisol, KIM Hyunwoo, KIM Jungmin, JEON Sejin (58. UM Wonsang), LEE Kangin, GO Jaehyeon (58. OH Sehun), CHO Youngwook, CHOI Jun. Trener CHUNG Jungyong.