14-latki Śląskiego ZPN zakończyły sezon wygrywając konkurs rzutów karnych

26/05/2019 15:58

Turniej półfinałowy Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U14 dziewcząt, rozegrany na boiskach Wielkopolski, dobiegł końca. Reprezentacja Śląskiego Związku Piłki Nożnej na pożegnanie z sezonem po remisem 1:1 zakończonym meczu z Pomorskim ZPN wygrała wprawdzie w konkursie rzutów karnych, ale niczego to nie zmieniło w układzie tabeli.

Podopieczne Krzysztofa Klonka z dorobkiem 1 punktu zajęły 4 miejsce w tabeli, czyli 7 w Polsce. Pomorski ZPN z 3 punktami za trzy remisy uplasował się na 3 pozycji, a więc 5 w kraju. W drugim spotkaniu Wielkopolski ZPN 1:0 pokonał Mazowieckim ZPN, a to oznacza że Wielkopolanki trzeci raz z rzędu awansowały do finału (rok temu przegrały walkę o złoto z naszymi "Frelkami"), natomiast reprezentantki Mazowsza odebrały na ceremonii zamknięcia turnieju brązowe medale.

Wracając do ostatniego w sezonie 2018/2019 meczu reprezentacji Śląskiego ZPN dodajmy, że nasz zespół występ na boisku w Pniewach zaczął w dobrym stylu. Przewaga w posiadaniu piłki i pomysłowo rozgrywane akcje, wyprowadzane ze swojej połowy, przyniosły efekt w 15 minucie. Wtedy to Jendrzejczyk wywalczyła rzut karny i zamieniła go na prowadzenie.

Na tym się jednak ostra amunicja wyczerpała, a niewykorzystane okazje zemściły się w 45 minucie, bo po faulu Warelis rywalki wykonywały rzut karny i doprowadziły do remisu.

W przypadku rezultatu nierozstrzygniętego regulamin przewiduje rzuty karne, które w przypadku równej ilości punktów decydowałyby o wyższym miejscu. Wprawdzie Pomorski ZPN z 3 punktami uplasował się wyżej niż Śląski ZPN z 1 oczkiem, ale w karnych role się odwróciły. Pierwszy strzał przeciwniczek był niecelny, a Jendrzejczyk znowu trafiła. W drugiej serii zarówno zawodniczka Pomorskiego ZPN, jak i Karolska okazały się skuteczne. W trzeciej serii znowu obydwie drużyny były skuteczne i po uderzeniu Witek było 3:2 dla Śląskiego ZPN. W czwartej kolejce Sikora obroniła strzał rywalki, a występująca w roli kapitan Palichleb przypieczętowała wygraną.

- Kontuzja Piętakiewicz i choroba Malik sprawiły, że te dwie dziewczyny nie zagrały, a pozostałe zawodniczki wzięły udział w meczu - mówi Krzysztof Klonek. - Zagraliśmy dobrze, ale znowu brak skuteczności okazał się naszą największą bolączką. Najbliżej zdobycia zwycięskiej bramki byliśmy po strzale Witek z wolnego w słupek w pierwszej połowie i w końcówce meczu, gdy  Tuszyńska mierzyła w okienko, ale bramkarka obroniła..

Pomorski ZPN - Śląski ZPN 1:1 (0:1)
Bramka dla ŚlZPN: Jendrzejczyk.
ŚlZPN: Sikora - Kielesz, Palichleb, Ozieriańska, Warelis - Szatka, Predecka, Witek, Tomecka, Tuszyńska - Jendrzejczyk oraz Kłębek, Żuchowicz, Gutowska, Ostalecka, Karolska. Trener Krzysztof KLONEK.