Po remisie z RPA Portugalia za burtą Mistrzostw Świata FIFA U20!

1/06/2019 00:04

Stawiana w gronie faworytów do tytułu Mistrza Świata FIFA U20 Portugalia zakończyła swój udział w polskim turnieju na fazie grupowej!

Uzyskany na stadionie w Bielsku-Białej remis z RPA sprawił, że gwiazdy Półwyspu Iberyjskiego musiały spakować walizki. Wprawdzie w 19 minucie Thierry Correia zacentrował z prawej strony boiska, a Rafael Leao przyjął piłkę w polu karnym i wypracował sobie pozycję strzelecką, zamieniając ją uderzeniem z 5 metra na gola, ale to nie wystarczyło. Pozostałych sytuacji podopieczni Helio Sousy nie wykorzystali i to się zemściło. Zespół z Afryki, który w poprzednich spotkaniach przegrał 2:5 z Argentyną i 0:1 z Koreą Południową, zdobył swój pierwszy punkt po trafieniu z karnego. W 52 minucie, po rzucie rożnym, interweniujący w polu bramkowym Diogo Leite zagrał piłkę ręką. Sędzia Alexis Herrera po analizie VAR wskazał na "wapno", a „jedenastkę” pewnie wykorzystał Thabiso Monyane.

Portugalczycy nawet takiej szansy nie wykorzystali, bo gdy w 58 minucie wenezuelski arbiter, także po analizie sytuacji na ekranie, podyktował rzut karny za rękę Fezile'a Gcaby, to uderzenie Joty obronił Kubheka. Bramkarz RPA także w kilku innych sytuacjach popisał się udanymi interwencjami, a gdy raz się pomylił wybiegając na przedpole to miał też dużo szczęścia, bo po główce Diogo Queirosa wyręczyła go poprzeczka.

Portugalia, jako jedyny zespół, z 4 punktami zdobytymi z fazie grupowej, została wyeliminowana, a na placu boju pozostały i zagrają w 1/8: Włochy - Polska (niedziela o 17.30 w Gdyni), Kolumbia - Nowa Zelandia (niedziela o 20.30 w Łodzi), Ukraina - Panama (poniedziałek o 17.30 w Tychach), Urugwaj - Ekwador (poniedziałek o 17.30 w Lubinie),  Senegal - Nigeria (poniedziałek o 20.30 w Łodzi),  Japonia - Korea Południowa (we wtorek o 17.30 w Lublinie), Francja - USA (we wtorek o 17.30 w Bydgoszczy) i Argentyna - Mali (we wtorek o 20.30 w Bielsku-Białej).

Przypomnijmy jeszcze, że Bielsko-Biała i Tychy będą także gospodarzami meczów ćwierćfinałowych. W piątek o 18.30 na tyskiej murawie zagrają zwycięzcy spotkań: Włochy - Polska i Argentyna - Mali, a w sobotę o 20.30 na bielskim stadionie zmierzą się zwycięzcy meczów: Japonia - Korea Południowa i Senegal - Nigeria.