Rozwój Katowice o krok od gry w Centralnej Lidze Juniorów U17

15/06/2019 19:24

W tabeli grupy C Centralnej Ligi Juniorów U17 śląskie zespoły w rundzie wiosennej stanowiły połowę ośmiodrużynowej stawki, a jesienią może być ich więcej.

W gronie klubów z czterech wojewódzkich związków: Dolnośląskiego, Lubuskiego, Opolskiego i Śląskiego: Górnik Zabrze zajął 2 miejsce, Ruch Chorzów 4, Stadion Śląski 5 i Gwarek Zabrze 6, a więc wszystkie utrzymały się w elicie, a na dobrej drodze, żeby do niej wejść jest Rozwój Katowice. Podopieczni Kamila Pągowskiego, po zwycięstwie w I Lidze Wojewódzkiej B1 Junior Młodszy "InterHall" stanęli do barażowej walki z wylosowanym rywalem Chrobrym Głogów i w pierwszym meczu, na wyjeździe, wygrali 2:0.

Tylko w pierwszej akcji Szczuka musiał się wykazać, czujnie interweniując w pojedynku "oko w oko" na 5 metrze, a później sytuację opanowali katowiczanie. Efektem przewagi był gol strzelony w 19 minucie, kiedy to Baranowicz sprytnie rozegrał rzut wolny, podając do Chmarka. Prawoskrzydłowy Rozwoju rozpoczął rajd, wbiegł niemal po linii końcowej w pole karne i dograł piłkę przed bramkę. Tam po interwencji bramkarza najpierw Czenczek, później Gubała i Woźniak próbowali skierować futbolówkę do siatki, ale dopiero Gasz z 3 metra, mając przed sobą już tylko pustą bramkę zapewnił gościom prowadzenie.

Wynik 1:0 utrzymał się do 83 minuty, bo wtedy wypuszczony przez Wiewiórę Baranowicz wbiegł w pole karne Chrobrego i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, z 5 metra trafił piłką w... słupek. Dobitka Strójwąsa z 12 metra była już jednak celna i do wtorkowego rewanżu Rozwój przystępuje w bardzo dobrej sytuacji wyjściowej.

- Mieliśmy okazje na bardziej okazałe zwycięstwo, ale z tej dwubramkowej zaliczki przed rewanżem jesteśmy zadowoleni - mówi Kamil Pągowski. - Przeciwnicy próbowali do końca poprawić niekorzystny dla nich wynik, ale nie pokonali Szczuki. Cały nasz zespół zagrał bardzo dobrze i widać, że to jest monolit. Tym bardziej przy tej pogodzie, bo najpierw było ciężko i duszno, a później padał deszcz, wszyscy spisali się bardzo dobrze.

Chrobry Głogów - Rozwój Katowice 0:2 (0:1)
0:1 - Gasz, 19 min
0:2 - Strójwąs, 83 min
CHROBRY: Cieśla - Budziński, Chaberek, Jandziak (85. Skiba), Budziszewski (88. Górski), Jóźwiak, Galas (90. Pisarski), Boksiński, Mól, Malczuk (67 Wojak), Sawicki (80 Kłakulak). Trener Paweł RZĄSA.
ROZWÓJ:  Szczuka - Draga, Gubała, Gasz, Czenczek (83. Czapla) - Chmarek (76. Jastrzembski), Ciszewski (78. Wiewióra), Pietrowski, Baranowicz, Friakh (70. Strójwąs) - Woźniak. Trener Kamil PĄGOWSKI.
Żółte kartki: Chaberek - Czenczek.