Hat-trick Marty Miś otworzył reprezentacji Śląskiego ZPN U16 drogę do zwycięstwa

26/06/2019 11:47

W drugim dniu turnieju finałowego Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U16 Dziewcząt, rozgrywanego w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży – Lubuskie 2019, reprezentacja Śląskiego ZPN zanotowała efektowne zwycięstwo.

Podopieczne Marcina Trzebuniaka i Barbary Żelichowskiej wygrały 5:1 z rówieśniczkami reprezentującymi Dolnośląski ZPN. Bohaterką spotkania została Marta Miś, która w 13 minut skompletowała klasyczny hat-trick. Rozgrywająca naszej drużyny już w 3 minucie spotkania rozgrywanego w Gorzowie Wielkopolskim popisała się celną główką, po wrzutce Roksany Gulec z rzutu rożnego. W 9 minucie w roli asystentki wystąpiła Klaudia Tobiczyk, wycofując piłkę do Marty Miś, która strzałem pod poprzeczkę podwoiła swój dorobek bramkowy. Natomiast w 13 minucie Julia Krzyżok wywalczyła rzut karny, którego wykorzystaniem Marta Miś, ustaliła wynik pierwszej połowy (gra się 2x30 minut).

Po zmianie stron i czterech roszadach w składzie reprezentacja Śląskiego ZPN nadal dominowała na murawie co potwierdził gol Darii Długokęckiej. W 40 minucie gry lewoskrzydłowa po długim, solowym rajdzie, zakończyła bowiem indywidualną akcję strzałem z 7 metra. Chwila dekoncentracji po strzeleniu czwartego gola kosztowała nasz zespół stratę gola, bo w 41 minucie zawodniczka z Dolnośląskiego ZPN uderzeniem z dystansu pokonała Alicję Bzowską. Ostatnie słowo należało jednak do drużyny Marcina Trzebuniaka, bo w 58 minucie Katja Skupień zagrał Emilii Waliczek, która wykorzystując sytuację sam na sam z bramkarką rywalek postawiła pieczęć na zwycięstwie.

- Na pewno trzy bramki Marty Miś robią wrażenie, ale ja za ten mecz chcę pochwalić cały zespół – mówi Marcin Trzebuniak. – Po porażce w pierwszym spotkaniu mieliśmy trudny dzień. Dziewczyny jednak wyciągnęły wnioski, uderzyły się w pierś i zagrały na swoim poziomie. Podniosły się i za to przede wszystkim należy się im szacunek. Wynik najlepiej świadczy o przebiegu meczu. Dominowaliśmy, a rywalki nastawiły się na obronę i sporadycznie kontrowały.

Dodajmy, że w drugim meczu naszej grupy Mazowiecki ZPN pokonał Pomorski ZPN 2:0 i zapewnił sobie tym samym awans do finału. W ostatnim dniu fazy grupowej, czyli w piątek mecz Śląski ZPN – Pomorski ZPN, rozpoczynający się o godzinie 9.00, zadecyduje więc, która z tych drużyn uplasuje się na drugim miejscu w grupie i tym samym uzyska prawo gry w niedzielę o trzecie miejsce w Polsce.

Śląski ZPN U16 Dziewcząt – Dolnośląski ZPN U16 Dziewcząt 5:1 (3:0)
Bramki dla ŚlZPN: Miś 3 min-głową, 9 min, 13 min-karny, Długokęcka 40 min, Waliczek 58 min.
ŚlZPN: Majewska (31. Bzowska) – Czechowska (31. Nierychło), Błatoń, Kozielska – Gulec (31. Liczko), Cygan, Ogierman (31. Zawadzka), Miś (42. Misztal), Długokęcka (42. Skupień) – Krzyżok (45. Waliczek), Tobiczyk. Trenerzy Marcin TRZEBUNIAK i Barbara ŻELICHOWSKA.