Niewykorzystany kary i zmarnowane setki w przegranym 0:1 meczu reprezentacji Śląskiego ZPN U14 Chłopców

26/06/2019 20:06

W drugim dniu finałowego turnieju Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U14 Chłopców w ramach XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży - Lubuskie 2019, reprezentanci Śląskiego ZPN przegrali 0:1 z rówieśnikami z Zachodniopomorskiego ZPN.

Choć na boisku w Babimoście podopieczni Marcina Berezy i Daniela Gali osiągnęli przewagę i wypracowali sporo sytuacji bramkowych, to grzeszyli nieskutecznością. - W pierwszej połowie dużo mieliśmy akcji, ale brakowało im wykończenia - mówi Marcin Bereza. - Natomiast rywale w 35 minucie, trochę z pomocą rykoszetu, znaleźli się w naszym polu karnym i strzałem z 10 metra pokonali Jakuba Rajczykowskiego. Przegrywaliśmy więc 0:1 i tak samo jak dzień wcześniej w drugiej połowie zdominowaliśmy rywala. Tym razem jednak zabrakło nie potrafiliśmy pokonać bardzo dobrze broniącego bramkarza reprezentacji Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej. W 50 minucie, gdy sfaulował mijającego go w sytuacji sam na sam Milosza Rogulę, wydawało się, że musi paść wyrównująca bramka, ale nasz sfaulowany kapitan nie zdołał pokonać golkipera, który udanie interweniował także w następnych sytuacjach. Gdy Dawid Parysz uderzył z 10 metra tuż przy słupku rzucił się i obronił. Także strzał Miłosza Roguli z 12 metra obronił, ale to uderzenie było za lekkie. Ale to co zrobił w kolejnej naszej akcji było niesamowite. Paweł Olszewski dobrze wyprowadził kontrę i zagrał do Szymona Bębenka, który uderzył dobrze z 11 metra, ale bramkarz odbił piłkę. Przejął ją Paweł Szemiot i z 5metra wykonał dobitkę. Wydawało się, że leżący już bramkarz nie ma szans, ale on zdążył z interwencją i uchronił swój zespół od straty gola. Szkoda tego meczu, bo szczególnie za grę w drugiej połowie wszyscy nas chwalili, ale za pochwały punktów się nie daje. W sumie jednak cały zespół, którego motorem napędowym był Darek Stalmach, zagrał dobrze i to jest plus tego przegranego spotkania.

Dodajmy, że w drugim środowym meczu naszej grupy Podlaski ZPN pokonał 2:1 Lubelski ZPN.

Przed drużyną Śląskiego ZPN jeszcze jedno spotkanie w fazie grupowej i od wyniku piątkowej potyczki z Podlaskim ZPN, w Zbąszynku o 9.00, zależeć będzie kto zajmie w naszej grupie drugie miejsce i w niedzielę zagra o brązowy medal Mistrzostw Polski Kadr Wojewódzkich U14.